iPhone X Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır

Paylaş!

iPhone X’da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır

Apple, iPhone X ekran görüntüsü diğer iPhone’lar da olduğundan daha farklı bir şekilde alınmakta, yeni iPhone’da artık home tuşu olmadığından ekran görüntüsü de farklı bir biçimde alınmakta. Öncelikle; eski iPhone’lar da ekran görüntüsü almak için home ve güç tuşlarına aynı anda basılması yeterli oluyordu. Ancak Yeni iPhone X’de bu yöntem farklılaşmış olacaktır.

Ekran Görüntüsü Hakkında
iPhone X 12 Eylül 2017 Türkiye saati ile 20:00’de Steve Jobs Theatre’da
tanıtıma sunuldu. Bugün için özel hazırlanan Steve Jobs Theatre’da oldukça dikkat çekti. Apple’ın unutulmayan CEO’su Steve Jobs’un adının verildiği Steve Jobs Theatre’da ilk defa görülmüş oldu. Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch Series, 4K Apple TV ve iPhone X‘i de tanıttı. Ancak; Yeni iPhone X ile yeni bir ekran görüntüsü alma yöntemi de doğmuş oldu. Bu yöntem ile ekran görüntüsü almak oldukça kolay olacaktır. Fakat eski iPhone’lar da olduğundan daha farklı olarak yeni iPhone X’da ekran görüntüsü alındığında ekranın üst kısmında bulunan uzun ince kısımda ki girinti ile ekran görüntüsünde ki boşlukta beraberinde belirmekte. Farklı ve beğeniye sunulan bu yeni ekran görüntüsü alma şekli iPhone X’ e yeni bir ekran görüntüsü şekli vermekte.
Ekran Görüntüsü Alma
iPhone X ekran görüntüsü almak için kenarda bulunan güç düğmesine ve ses artırma tuşlarına eş zamanlı (aynı anda) basmanız yeterli olacaktır. iPhone X ekran görüntüsü alırken tanıdık bir ses duyacaksınız. Bu yeni yöntem iPhone X’i farklı kılmakla birlikte yenilikçi bir yaklaşım getirmiştir. Ancak bu yeni, iPhone X’da ekran görüntüsü kaydı almak kullanıcılar için alışma sürecini biraz zorlaştıracaktır.