ColorOS 12 Sürümü Herkese Açıldı

Paylaş!

Merkezi Dongguan, Guangdong’da bulunan ve Tokyo, Kuala Lumpur, Gurgaon, Varşova, Düsseldorf ve Mexico City’de bölgesel merkezleri olan küresel bir tüketici elektroniği ve mobil iletişim şirketi OPPO ’nun Android tabanlı işletim sistemi ColorOS için yeni sürümü 12, test sürümüyle kullanıcıların deneyimine açıldı.

Android tabanlı ColorOS 12 ’nin Beta sürümü, herkese açık şekilde kullanıcıların beğenisine sunuldu. İlk olarak Çin’deki kullanıcılar için erişilebilir olan sürüm OPPO ve OnePlus cihazları için çeşitli düzenlemeler ve iyileştirmelerle geliyor.

Kullanıma açılan test sürümündeki ilk izlenimlere göre sistem, hafıza kullanımını yüzde 30 azaltırken batarya tüketiminde yüzde 20 iyileştirmeyle geliyor. Bunun yanı sıra Hızlı Bakış modu, Quantum Animation 3.0 ve Smart Sidebar 2.0 teknolojileriyle sunulacak olan sürümün kullanıcıları daha iyi tanıyıp kullanıcı hareketlerine ve kullandığı uygulamalara bağlı etkileşimlerde ve önerilerde bulunması yanısıra kullanıcıların telefondaki bilgilere daha kolay erişebilmesi amaçlanmış.

Şimdilik OnePlus 9, 9 Pro, OPPO Find X3, X3 Mars Explorer Edition ve X3 Pro olmak üzere beş farklı modelde kullanıcıların test sürümüne erişimine açılmışken, başka modellerde de test sürümünün aktifleştirilmesi için çalışmalara devam ediliyor. İşletim sisteminin son kullanıcıya ulaştığında hangi özelliklere ve ne gibi iyileştirmelere sahip olacağını heyecanla bekleyen Android kullanıcıları kısa bir süre daha bekleyecek.