Elektronik Kalem Ne İşe Yarar?

Paylaş!

Teknoloji geliştikçe insanların ve kurumların işlemlerini daha kolay çözmelerini sağlayan uygulamalara yenileri eklenmektedir. Bunlardan bir tanesi de elektronik kalemlerdir. Bu kalemler dışarıdan bakıldığından normal kalemler ile aynı yapısal özelliklere sahip olmalarına karşın daha pratik ve yararlıdırlar. Bunu gören kişilerin aklına gelen elektronik kalem ne işe yarar? sorusu olmaktadır.

Elektronik Kalem Hangi İşlerde Kullanılır?

Elektronik kalemler cep telefonlarının tamamı ile uyumlu alt yapısı sayesinde tüm işlemlerini yerine getirir. Tüm sürümleri de tam şekilde desteklemektedir. Kolay kullanımı ile her ortamdaki iş akışının bilgisayardan ve cep telefonundan kontrol edilmesine olanak sağlar. Ayrıca normal bir kalem ile yazar gibi istediğiniz yazıları kâğıda yazar, ardından onaylar ve sunucuya tüm notlarınızı anında yollayabilirsiniz. Bu da iş alanlarında oldukça pratiklik sağlayan bir uygulama özelliğidir. Verileri çift yönlü olarak kullanmanıza da imkân tanır. Yazdıklarınızı sunucuya anlık olarak gönderebileceğiniz gibi, sunucudan size yollanan bilgileri de alabilirsiniz. Onayladığınız ve aktarımı gerçekleşecek tüm verilerin alındı bilgisi gelene kadar kendi hafızasında saklanması işlemini de güvenlik gerekçesiyle sizin yerinize düşünür. Alındı bilgisi geldikten sonra da tüm verileri otomatik olarak temizler.

Elektronik Kalem Ve Islak İmza İlişkisi

Elektronik imza tasarımı gereği pratik ve iş alanlarında kolaylık sağlamayı amaçladığından ıslak imza uygulamasını özellikleri arasına eklemiştir. Hatta ıslak imzanın dijital ortamdaki ilk ve tek uygulaması demek yanlış olmayacaktır. Yer, zaman, zaman, eğilim, rotasyon gibi öğeleri bir araya getirip, formüle ederek özel yazılımlar ile imzanızı dijital ortamlara taşır ve sahadaki verilerin mobil ve sabit ortamlara aktarılmasına imkan tanır. Bu devrim niteliğindeki özellik ile kamu kurumlarında çoktan kullanmaya başlanılmış, yaygınlaştırma çalışmaları yapılmaya başlanmıştır.