WordPress wp-config.php Hatası Nasıl Çözülür?

Paylaş!

WordPress uygulaması dahilinde karşılaşılan hatalardan bir tanesi de wp-config.php hatasıdır. 1. satır hatası olarak bilinen bu hatanın çözümü oldukça basit olmakla birlikte hata kullanıcının ekranında Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at home/site/public_html/wp-config.php:1) in home/site/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 864 şeklinde gözükür. WordPress wp-config.php hatası nasıl çözülür? Sorununun çözümü için bir kaç basit uygulama adımlarının yapılması gerekir. WordPress uygulaması dâhilinde kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatalardan bir tanesi olan bu kod hatası için Notepad uygulaması kullanılmakla birlikte doğru adımların uygulanması sayesinde sorun çözüme kavuşturulabilir.

wp-config.php Hatasının Çözümü

Verilen kod hatasını alan kullanıcının Notepad++ programını bilgisayarına indirerek kurması gerekir. Kurulum aşamasının ardından uygulamanın ara yüzüne giriş yapılarak wp-config.php dosyasının açılması ve BOM olmaksızın UFT-8 şeklinde kaydedilmesi gerekir. Daha sonrasında wp-config.php dosyası tekrar açılarak FTP uzantısı ile birlikte hosting kısmına eklenmeli ve yüklenerek kurulumunun başlatılması gerekir. Bu işlemin ardından verilen kod hatasının düzeldiği görülür. Sorunun çözümü için verilen uygulama adımlarının sırası ile birlikte uygulanması gerekir. Notepad uygulamasının bu sorunun çözüm aşamasında gerekli bir uygulama olarak kullanılan bilgisayara indirilmesi de önemli bir adımdır.

wp-config.php Hatalarının Belirtileri

WordPress uygulamasının vazgeçilmez dosyalarından bir tanesi olarak bilinen bu uzantının sistem içerisinde hata vermesi durumu; beyaz sayfanın açılması, boş sayfanın ekrana gelmesi ve warning ekranının çıkması ile birlikte oluşur. Sorunun kaynağının tam olarak nereden çıktığının belirlenmesi için çözüm adımlarının teker teker uygulanması gerekirken, Notepad++ uygulaması bu işlem için vazgeçilmez çözüm araçlarından bir tanesi olarak bilgisayara indirilmelidir. wp-config.php hatası WordPress içerisinde sıklıkla karşılaşılan hatalardan bir tanesi olduğu için çözümü de geliştiriciler tarafından yapılmıştır.