Facebook’ta 3d Fotoğraf Dönemi Başladı

Paylaş!

Facebook’ta 3d Fotoğraf Dönemi Başladı. Geçtiğimiz aylarda kamuoyuna duyurulan ve özellikle portre modu ile büyük dikkat çeken yazılım ile akıllı telefon sahiplerini heyecanlandıran ultra gerçekçi 3D fotoğraf özelliği gün itibari ile kullanıcılarına sunuldu.

Facebook’un duyurulduğu zamandan beri büyük bir heyecanla beklenen yeni özelliği iPhone kullanıcılarının kullanılabileceği açıklandı. Bu günden itibaren paylaşım yapılan zaman tüneli bölümünde 3D fotoğraflar görülmeye başlanacaktır.

Facebook’un gerçekçi 3D fotoğraf paylaşımı için kullanıcılarına yayınladığı öğretici ve kolay anlaşılır video ile detaylı bilgiler verilmiştir.

Facebook’ta 3D Fotoğraf Paylaşımına Uygun Telefonlar?

Öncelikle her mobil cihazla Facebook’ta ultra gerçek olan 3D fotoğraf paylaşımı yapabilmek mümkün değildir. Bunun için uygun bir telefon olması gerekmektedir. Şimdilik 3D fotoğraf paylaşmayı destekleyen telefonlar sınırlı sayıdadır. Sadece İPhone’nun bazı model ve serilerinde yapılabilen 3D fotoğraf paylaşımı kısa sürede yaygınlaşacaktır. 3D fotoğraf paylaşımı yapabilen iPhone’lar şu şekilde:

  1. iPhone 7 Plus
  2. iPhone 8 Plus
  3. iPhone X
  4. iPhone XS

Facebook’ta 3D Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Facebook’ ta zaman tüneli bölümünde 3D fotoğraf paylaşabilmek için uygun telefon ile kolaylıkla paylaşım yapmak mümkündür. Normal zamanlarda da gönderi paylaşmak için kullanılan sekmeyi tıkladıktan sonra, sağ üst tarafta üç noktalı bir simge çıkacaktır. Bu üç noktalı simge tıklanıp açılır. Ekrana gelen sayfada 3D Fotoğraf sekmesi diye bir sekme olacaktır. Bu sekme tıklanarak seçildikten sonra iPhone’daki Portreler galerisine yönlendirilme olacaktı. Burada bulunan ve 3D olarak paylaşmak istenilen fotoğraf tıklanarak seçilir. İPhone fotoğrafı kısa bir işleme sürecine alacaktır. İşleme süresi sona erdiğinde fotoğraf 3D olarak paylaşıma hazır hale getirilir.

Facebook’ta 3D Fotoğraf Paylaşımını Kimler Görebilecek?

Facebook’ta 3D fotoğraf paylaşımını şu an için belirli telefonlar yapabilirken fotoğrafı görüntülemek için bir sınırlama getirilmemiştir. Paylaşılan bu son derece canlı ve gerçekçi 3D fotoğrafları herhangi bir tarayıcı ya da mobil cihazdan da görüntülemek mümkün. Facebook’un ilerleyen zamanlarda 3D fotoğraf paylaşımını destekleyecek cihaz yelpazesini artırması bekleniyor.