Oppo’dan Yeni Marka Süreci

Paylaş!

Oppo’dan Yeni Marka Süreci. Çin kökenli bir firma olan Oppo birçok pazara hızlı bir giriş yapmasının yanı sıra marka konusunda da aynı şekilde hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Telefonlarının markalaştırılmasını tamamladıktan sonra FinShell adı ile bir dosya oluşturuldu. Bu dosya ile Avrupa Birliği’ne başvuru yapan Çin’li firmanın isminden de çıkarıldığı üzere telefon kılıfları için bir marka oluşturmaya başladığı kesinleşti.

Reno’dan Sonra

Bu sene itibarı ile Oppo Reno adı ile akıllı telefon markasını kendi bünyesine kazandıran ve oldukça iyi başarılar yakalayan firmanın tasarım konusundaki farklılık anlayışı da bu sayede ortaya çıkmıştı. Köpekbalığı yüzgecini andıran ve kızaklı kamera sistemine sahip olan telefon kısa sürede ilgi görmeye başarmıştı.

Reno ile yakalanan başarının ardından şirket bu kez de hemen yeni bir marka sürecine girdi. Marka süreci ile bir dosya hazırlayarak telefon kılıflarının markasını kendi şirketine bağlamak üzere harekete geçti. Yüzgeç kılıfı anlamına gelen isim Reno tasarımının devamı olarak hazırlanması beklenen kılıfların olduğunu meraklılarına anlatmış oldu.