Sony Android Güncellemesi Yayınladı

Paylaş!

Sony Android Güncellemesi Yayınladı. Hemen hemen herkeste çeşitli işletim sistemine sahip akıllı telefonlar vardır. Teknolojinin ilerlemesiyle de çok değişik markalar tarafından da hala üretilmektedir. Bu telefonların hepsi aynı işletim sistemi ile çalışmaz. Bu nedenle telefona uygun işletim sistemi üretilir. Bunun yakın zamanda bir örneği olan Android Pie güncellemeye hazır duruma geldi. Çeşitli iyileştirmeleri de içinde barındıran bu güncelleme birçok kişi tarafından indirilmeye başlandı.

Japonların en büyük firmalarından biri olan Sony ürettiği ürünlerle kalitesinden söz ettirmekte. Genellikle ev eşyası, televizyon, bilgisayar, müzik çalar, kulaklık üreten Sony yakın zamanda akıllı telefon üretimine başlamıştı. Bu üretimlerin en son modeli olan ve birçok kişi tarafından Sony Xperia XZ2 yakın zamanda tanıtılmıştı. Bu telefonun işletim sistemi için çalışmalarına hız kesmeden devam eden firma, telefona uygun Android işletim sisteminin Pie güncellemesini yayınladı. Sony Xperia XZ3 çıkarken bu sürümün ön güncellemesini almış olacak çıkacak. Fakat ilk olarak Sony Xperia XZ2’de tam olarak kullanılacak olan sürüm oldukça merak ediliyor.

Güncelleme Nasıl Yapılır?

Sony Xperia XZ2 telefonuna sahip kişilerin güncelleme yapabilmesi için belirli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan biri güncellemeye başlarken şarjın %50 ve üzerinde olması gerekir. Aksi halde güncellemeye başlanmaz. Bunun nedeni işletim sisteminin boyutu 1 GB üzerinde olduğu için yükleme uzun sürmektedir. Ayrıca güncellemeye başlamadan önce kişilerin telefonlarının hafıza durumundan emin olmalı gerekir. Sistemin boyutu yüksek olduğu için yeteri kadar depolama alanı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Android yeni olan Pie güncellemesi birçok şeyi içerisinde barındırmasının yanında birçok yenilik de sunuyor. Yakın zamanda bu güncellemenin Sony Xperia’nın diğer X modellerine de gelmesi bekleniyor. Güncelleme alması düşünülen diğer modeller ise şöyle; Sony Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ2 Compact, XZ1, XZ1 Compact, XA1 tüm modelleri ve XA2’nin tüm modellerinde yakın zamanda kullanıma hazır olacak. Bu güncelleme ile telefonun daha hızlı işlem yapması sağlanacak ve çeşitli sorunların giderilmesi, şarjın daha uzun süre dayanabilmesi ve güç tasarrufu etkin hale getirmiştir. Yakın zamanda diğer telefonlarda da güncellenmesi beklenen bir işletim sistemidir.