Fortnite Mobil Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Günümüzde oldukça yoğun bir oyuncu sayısı olan Fortnite, kullanıcılarına mobil üzerinde oynama olanağını da sağlayarak gelişmiş bir içerik sunar. Basit bir şekilde fortnite mobil nasıl indirilir için adımları atarak, cep telefonlarınız üzerinden oyunu internet üzerinden kolaylıkla oynayabilirsiniz. Bunun için ise İOS sistemine sahip olmanız gerekiyor. Bunun ardından Fortnite’ın sitesine erişim sağlamalı ve oradan ilgili linkler yolu ile indirme işlemlerine başlamanız gerekiyor.

Fortnite Hangi Cihazlar ile Çalışmaktadır?

Fortnite, İOS işletimine sahip olan cihazlarda çalışır. Fakat çalıştığı bazı mobil cihazlar olduğu da unutulmamalıdır. Bunlar iPhone SE, 6S ve 6S Plus, 7 ve 7 Plus, 8 ve 8Plus, iPhone X ile iPad Mini4, Air 2, 2017 ve Pro olarak yer alır. Tüm bu cihazlar üzerinde Fortnite oyununu indirebilir ve mobil olarak rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Fortnite Android’e Çıkacak mı?

İlgili çalışmanın aksatılmadan gerçekleştirildiği ve birkaç ay içinde çıkarılacağı belirtilmektedir. Genelde zaman konusunda net olunmasa da, gerekli çalışmaların Android kullanııcları için yakın zamanda çıkacağı bilgisi yer alır. Böylece beklemede kalınarak yakın zamanda Android içinde indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Fortnite Mobil Hakkında Diğer Önemli Detaylar

Genelde merak edilen konular arasında mobil oyuncular ile diğer platformdaki kullanıcıların aynı server üzerinde yer alıp almayacağı konusudur. Bu konuda mobil oyuncuları ile diğer mobil oyuncular arasında bir eşleştirme olmaktadır. O yüzdne PC ya da PS4 ile Xbox oyuncularıyla aynı platformda olma durumlarının bulunmadığı aktarılır. Fakat mobilde yer alan bir oyuncu, başka platformlarda yer alan diğer arkadaşlarıyla birlikte ekibe katılırsa, o ilgili ekip birden fazla platformdan katılmış olan oyuncuların olduğu bir nüfusa göre eşleştirilmektedir. Böylece platformlar arasında aynı ekipten olduğunuz farklı platformlardaki kişilerle eşleşmek mümkündür.