Mesaj Bildirim Işığı Nereden Açılır?

Paylaş!

Taşınabilir cihazlarda ya da masaüstü cihazlar için yazışma alanları yer alır. Hızlı DM, mesaj bölmesi, mesaj baloncuğu ve diğer özelliklerin kullanılması için farklı ayarlamalar vardır. Mesaj bildirim ışığı nereden açılır? Şeklinde merak ettiğiniz içerikler olduğunda yapılması gereken; mesaj ayarları ve bildirim panelinde yer alan kısa yol tuşlarıdır.

Mesaj Bildirimleri

Mesaj iletişim alanlarında yer alan ayar sekmesi ve bildirim panelinde bulunan hızlı ayar özelliklerinden yazışma alanınızı istediğiniz şekilde ayarlamanız mümkün. Farklı sohbet uygulamalarından gelen mesaj bildirimlerini kapatmak, açmak, bildirim geldiğinde haberdar olmak için farklı özellikte içerik ayarları bulunuyor. Bu ayarlamalar kullanılan uygulama ve cihazına göre farklılık gösterebilir.

Telefonlarda yer alan mesaj bildirimleri için ayarlar sekmesinden iletişim ve yazışma özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Gelecek her bildiri ve mesaj uyarısı için farklı renk, ses, titreşim ayarlaması yapılabilir. Bu durum PC kullanım modunda da aynı özelliğe sahiptir. Telefondan açılan bazı yazışma uygulamaları, bilgisayar üzerinden de kullanıma açılabilir.

Bildirim Ayarları

Yazışma baloncukları ve renkli bildiri görselleri için bildirim ayarlarından yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden çalışan yazışma uygulamaları içinde uygulama ayarlarını inceleyebilirsiniz. Uygulamaların mesajlaşma ayarları ve panel içerikleri mevcuttur. Bu özelliği telefon bildirim panel ayarlarından da değiştirmeniz mümkündür. Bildirim anahtarları ve aktif ayar özellikleri için cihaz ayarları, mesaj ve bildirim ayarları, görsel ayar içeriklerinden bu özellikleri istenilen şekilde değiştirmek mümkündür.

Mesaj bölümünde yer alan yeşil ışığı aktif hale getirmek için yukarıda verilen ayar özelliklerini incelemeniz yeterli olacaktır. Mesaj bildirimlerini sessiz modda kullanıyorsanız ve yazışmalardan haberdar olmak istiyorsanız bildirim ayarlarından ışık ve ses panelini kullanmanız önerilir. Bildirim ayarlarında yer alan mesaj sekmesi için gerekli ayar içeriklerini bulabilirsiniz.