Google Chrome’da Çeviri Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Paylaş!

Google Chrome’da Çeviri Nasıl Kapatılır ve Açılır? Google Chrome tarayıcısında dil çevirisi kapatmak için, bilgisayarda mevcut olan Uygulamalar menüsü aracılığı ile bu tarayıcının çalıştırılması gerekir. Söz konusu tarayıcı çalıştırıldıktan sonra, bu tarayıcının sağ üst kısmında yer alan simgenin seçilmesi gerekir. Daha sonra, bilgisayarın menüsü içinde bulunan Ayarlar sayfasına girilmelidir. Ayarlar sayfasına girdikten sonra, bu sayfa içerisinde yer alan İçerik Ayarları sekmesi seçilmelidir. İçerik Ayarları sekmesinde bulunan Google Çeviri butonu kapalı bir konuma getirildiği zaman, Google Chrome’da dil çevirisi uygulaması devre dışı bırakılır. Aynı işlemleri yaptıktan sonra Google Çeviri butonu açık bir konuma getirildiği zaman, Google Chrome’da dil çevirisi uygulaması açılır.

Google Chrome Nedir?

Google firması tarafından geliştirilen ve ücretsiz olan web tarayıcısına Google Chrome denir. Bu web tarayıcısı, 2008 yılında piyasaya sürülmüştür. Söz konusu web tarayıcısı, 2008 yılından itibaren Windows işletim sistemlerinde, 2010 yılından itibaren Linux işletim sistemlerinde, 2012 yılından itibaren MacOS işletim sistemlerinde, 2013 yılından itibaren İOS işletim sistemlerinde ve 2015 yılından itibaren Android işletim sistemlerinde kullanılmaya başlandı.

Google Chrome Web Tarayıcısının Özellikleri Nelerdir?

Google Chrome web tarayıcısı sayesinde tüm sayfalar görüntülenir. Bu web tarayıcısı sayesinde yeni işlevler etkinleştirilir. Söz konusu web tarayıcısı sayesinde indirilen videolar, kaldığı yerden tekrar indirilir. Google Chrome web tarayıcısı sayesinde web sitelerinin uzantılarına hızlı bir şekilde erişim sağlanır. Bu web tarayıcısı sayesinde bellek kullanımı hızlı ve sorunsuz bir biçimde gerçekleşir. Söz konusu web tarayıcısı sayesinde Domain Name Service(DNS) ayarlarının kayıtları kolay bir şekilde görülür. Google Chrome web tarayıcısı sayesinde önbellekte yer alan dosyalar görüntülenir.

Google Chrome Web Tarayıcısının Boyutu Ne Kadar?

Google Chrome web tarayıcısının toplam boyut olarak 52.26 MB büyüklüğünde yer kaplar.