Günlük Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Paylaş!

Her an gelişen teknoloji internet kullanımını hiç olmadığı kadar arttırmıştır. İnternet kullanımı akıllı telefonlara ve bu telefonlara yazılım yoluyla yüklenen mobil uygulamalarla insanların hayatına çoğu zaman yön vermektedir. Akıllı telefonlar ve günlük hayatı kolaylaştıran mobil uygulamalar herkesi kapsayacak kadar geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

Bu uygulamaları çoğu zaman teknik bilgilere ihtiyaç duyan bir mühendis, İngilizce veya başka bir dili öğrenen öğrenci, çok sevdiğiniz ve giymekten hoşlandığınız elbiselerin markasının mobil uygulamaları, namaz vakitlerini ve özel dini günleri takip eden dindar bir kişi kullanıyor. Dahası neredeyse tüm bankaların müşterilerine sunduğu mobil uygulamalar insanların hayatını kolaylaştırmıştır.

Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar Nelerdir?

Mobil uygulamalar günlük aktivitelerimizi etkilediği gibi hayatı daha basitçe yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz yazılım yetenekleridir. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse;

  1. Evernot uygulaması, bu uygulama yoğun iş temposuna sahip kişiler ve hatırlatmalarda çok daha fazla ihtiyaç duyanların favorisidir. Bir not uygulaması olan Evernot uygulaması, yazılan hatırlatma notlarını saklar. Bu notlara akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama ile notlarınızı ses, video ve görüntü olarak kaydedebilirseniz.
  2. Dropbox uygulaması, telefondaki bütün döküman ve galeri içeriklerini depolamanıza yarayan bir mobil uygulamadır. Her hangi bir cihazınızdan kaydettiğiniz bilgilere ulaşmak her yerden bu deponuzdaki bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
  3. Günlük egzersizler, birçok farklı yazılıma sahip olan fit yaşam mobil uygulamaları hareketi sevenler için bulunmaz bir uygulamadır. Günlük egzersizler kadın ve erkeklerin ev ortamında rahat bir şekilde adim adım takip ederek yapabilecekleri spor hareketlerini içeren faydalı bir programdır. Günde sadece 5, 10 dakika ayırarak vücudunuzu güçlendirmiş ve sıkılaştırmış olursunuz.

Pinterest, flipagram, mandala boyama, camscanner, TED, scribd ve daha birçok mobil uygulamalar her alanda çalışan veya öğrenen insanlara hitap ediyor.

Mobil Uygulama Konusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayatımızı kolaylaştırmak veya akıllı telefonumuzu daha faydalı kullanmak için telefonumuza indirdiğiniz uygulamaların yazılımlarına dikkat etmek gerekir. Birçok mobil uygulama akıllı telefona indirilirken hiç alakalı olmadığı bazı bilgilerinize erişim izni ister. Bu izinlere dikkat etmezseniz casus uygulamalar mahrem bilgilerinizi çalabilir.