Netflix Hesabı Nasıl Açılır?

Paylaş!

Netflix son zamanların oldukça fenomen dizi ve film seyretme platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinin ardından ülkemizde de hizmet vermeye adım atan Netflix en son Yılmaz Erdoğan’ın Organize İşler: Sazan Sarmalı filminin vizyonda olduğu sırada Netflix’e satışının yapılması ile gündeme gelmişti. Netflix hesabı nasıl açılır? Sorusunu geçelim.

Netflix Hesabı Açma Yöntemleri

İlk ve en sık tercih edilen metot ücretsiz Netflix hesabı açmaktır. Bir anlamda Netflix bütün kullanıcılara 30 günlük bir test etme hesabı sunmaktadır. Bu test etme hesabının sonucunda uygulamayı beğenirseniz üyeliğinizi devam ettirir, beğenmezseniz mevcut üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. O halde, Netflix hesabı nasıl açılır? Sorusunun cevabına geçelim.

Ücretsiz Netflix Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulamayı indirdikten sonra karşımıza çıkan ilk sayfada 30 gün ücretsiz deneyin butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz. Bunun akabinde ‘planları görüntüle’ yazısına tıklayarak burada bizim için uygun olan bir plan seçmemiz gerekmektedir. Bu arada asıl adı verilen planı seçmeniz tavsiye edilmektedir.

Asıl planı da seçme aşamasının ardından alt tarafta bulunan ‘devam et’ butonuna basarak ilerliyoruz. Bu bölümde de ücretsiz olan üyeliği başlatabilmek adına e-mail adresimizi yazmalı ve bu adımda bir şifre belirlememiz gerekmektedir.

Bundan sonra da yeniden ‘devam et’ butonuna basarak ilerliyoruz. Ardından ödeme metodunu seçeceğimiz sayfaya yönlendirilmiş bulunacağız. Bu adımda ödeme yöntemi olarak karşımıza Kredi Kartı ya da Banka Kartı olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Hediye kodu ise ülkemizde henüz kullanılamamaktadır.

Daha evvel herhangi bir banka hesabı vasıtasıyla hesap açtınız fakat kullanmakta olmadığınız bir kartınız mevcutsa bu kartın bilgilerini bu alana girebilirsiniz. Hâlihazırda kullanmakta olduğunuz bir kartın bilgilerini girmek istiyorsanız aklınızdan çıkarmamanız gerekir ki 30 günlük süre bitmeden evvel üyeliğinizi iptal ettirmeniz gereklidir.

Netflix üyelik iptali de oturum açma işlemi sağlandıktan sonra sağda üst köşede bulunan hesabım sekmesi üzerinden yapılmaktadır. 30 günlük test etme süreci bu 30 günün tamamlanması halinde sona erer. Netflix hesabınızı bu şekilde oluşturmanız kolay ve pratiktir.