Ufak Püf Noktalarıyla iPhone Performansını Artırma

Paylaş!

Bu yazıda iphone kullanıcılarına ufak püf noktalarıyla iphone performansını artırma konusunda neler yapabilecekleri konusunda birkaç öneride bulunulacaktır. Bu adımlar izlenerek telefon performansı artırılabilir.

Uygulamalar

ilk olarak kullanılmayan uygulamalar silinmelidir. Kullanılmayan uygulama kullanıcı açmasa bile arka planda çalışmaya devam eder. Böylece konum, şarj ve wifiyi kullanır durumdadır. Bunların önüne geçilerek uygulamalar silinmelidir. İphone’ da gerekli ayarlamalar yapılarak kullanılmayan uygulamalar tespit edilerek iphone uygulamayı siler. Bu özelliği kullanmak için aşaıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İlk olarak ayarlar bölümüne girin ve genel kısmına tıklayın. ardından İphone saklama alanı bölümüne girin. Burada kullanılmayanları kaldır kısmı etkinleştirildiğinde iphone kullanılmayan uygulamaları kaldırarak telefonda yer açacak ve telefon performansı artacaktır.

Arka Planda Yenile

Her yüklenen uygulama arka planda sürekli olarak yenilenir. Bu da telefonun performansını etkilemektedir. Bunun önüne geçmek için bazı uygulamaların arka planda yenilenmesi durdurulabilir. Arka planda yenilemeyi durdurmak için ayarlar bölümüne girilir ve genel kısmına tıklanır.

Buradan arka planda yenile seçeneğine girilir. Bu kısımdan istenen uygulamaların arka planda yenilenmesi durdurulabilir. Ayrıca arka planda yenilemenin dışında konum özelliği de telefonu arkada planda kullanır.

Bu nedenle komunu da kapatmak gerekmektedir. Bunun için ayarlar bölümüne girilir ve gizlilik kısmına girilir. Buradan konum servislerine girilir. Burada bulunan bazı uygulamaların konum alma bilgisi kapatılabilir. Bu sayede telefonun performansı artacaktır.

Belleği Temizlemek

Telefonların performansını artırmak için en basit yollardan biri belleği temizlemek gerekmektedir. İlk olarak telefonda bulunan fotoğraflar ve videolar ya silinmelidir yada bir hafıza kartına aktarılmalıdır.

Ardından dosyalarda bulunan gereksiz belgeler silinmelidir. Telefonda biriken mesajlarda silinmelidir. En son olarak telefonda bulunan müziklerden artık dinlenmeyecekler veya istenmeyen şarkılar silinmelidir. Telefonun depolama alanının çok fazla kullanılması da telefonun performansını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle düzenli aralıklarla telefonun belleğinde bulunan gereksiz dosya ve belgeler silinmelidir.

Bu basit gibi görünen fakat önemli adımlar tamamlanırsa iphone’un performansı artacaktır. Hem şarjı uzun gidecektir hem de internet kullanımı azalacak ve telefonun hafızası rahatlayacağı için telefon hızlanacaktır.