iPhone Nasıl TV’ye Bağlanır?

Paylaş!

Telefon ekranınızı yansıtmanız, iPhone nasıl TV’ye bağlanır veya iPhone’unuzu uzaktan kumanda olarak kullanmanız gerekip gerekmediğini, iPhone’unuzu TV’nize bağlamak ve nasıl yapılacağının en yaygın yollarını burada bulabilirsiniz.

Telefonunuzu bir HDMI Kablosuyla TV’ye bağlama

İPhone’unuzdan veya başka bir iOS aygıtından TV’nize video aktarmanın en basit yolu, bir bağlantı kurmaktır. Bunun için TV’nizdeki HDMI bağlantı noktasını kullanacaksınız. Bunun dışında ihtiyacınız olan bir HDMI kablosu ve HDMI kablosunu iOS cihazınıza bağlamak için adaptör temin edilmelidir. Apple ürünlerinin muadilini kullanmak işe yaramayabilir. Her zaman orijinal ürünlerini kullanmak daha doğru sonuç verecektir. Gerekli ürünleri hazırladıktan sonra şu adımları uygulayarak iPhone’u TV’ye bağlayabilirsiniz.

HDMI kablosunun bir ucunu TV’nize diğer ucu adaptöre bağlayın. Cihazınızı kullanırken şarj etmeniz gerekiyorsa, Lightning to USB’nin veya Dock Connector’ın USB kablosunun ucunu adaptörün ikinci portuna takın ve diğer ucunu bir güç kaynağına takın. Böylece bağlantı gerçekleşmiş olacaktır.

Telefonunuzu AirPlay ve Apple TV ile Bağlama

Kablosuz kullanımı tercih ediyorsanız, iPhone’unuzu TV’nize bir Apple TV ve Apple’ın AirPlay kablosuz protokolü ile kolayca bağlayın. Bu içeriği doğrudan izlemenize veya cihazınızın ekranını TV’nize yansıtmanızı sağlar.

Kurulum, olabildiğince kolaydır. İPhone ve Apple TV’nizin aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun, aksi halde birbirlerini görmezler. İOS cihazınızda Control Center’ı açın. AirPlay yansıtma düğmesine dokunun. Daha sonra görünen listeden Apple TV’nizi seçin. Hepsi bu kadar artık telefon görüntünüz TV de olacaktır.

Telefonunuzu Chromecast’ten Kullanın

Chromecast kullanıcıları bir Chromecast veya Chromecast Ultra fişi takılı olan herhangi bir TV’ye yayın yapmak için iPhone’larını kullanabilirler. Chromecast’ınızı Plug TV’nizin HDMI bağlantı noktasına takın. iPhone veya iPad’de Chromecast’e desteklenen uygulamasını açın. Oyuncular düğmesine dokunun. Sol alt köşede Wi-Fi sembolü olan yuvarlatılmış bir dikdörtgendir. Kullanılabilir cihazlar listesinden Chromecast’i seçin ve bağlantıyı gerçekleştirin.