İMessage Bilinmeyen Numara Mesajlarını Engelleme

Paylaş!

Mobil işletim sistemi olan İOS kullanıcısı iseniz İMessage uygulamasına sahipsiniz demektir. İmessage Iphone kullanıcılarının birbirleri arasında iletişim kurmasını sağlayan bir mesajlaşma uygulamasıdır. İMessage uygulamasını kullanmak için telefonunuzun bir internete bağlı olması gerekir ve bu özellik sayesinde SMS harcamadan mesajlaşabilirsiniz. Numaranız bazen istemediğiniz kişilere ulaşabilir ve ulaşan kişi de bir Iphone kullanıcısı ise bu uygulama üzerinden size mesaj atabilir. İmessage bilinmeyen numara mesajlarını engelleme özelliğini kullanarak bu kişilerden gelen bildirimleri kapatabilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Mesajlarını Engelledikten Sonra Ne olur?

Engelleme işleminden sonra kişilerin size mesaj atması engellenmez. Sadece mesaj atan kişilerin bildirimleri gözükmez.

Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak cihazınızın menü ekranına gelerek ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar kısmında mesajlar başlığını göreceksiniz. Mesaj filtreleme başlığı altında ‘bilinmeyenleri filtrele’ butonu bulunur. Bu butonu aktif hale getirdiğinizde işlem tamamlanır.

Bilinmeyen Numara Mesajlarını Engelledikten Sonra Ne Olur?

Bir çok kişi engelleme işleminden sonra bilinmeyen kişilerden gelecek mesajların engellendiğini düşünür. Ancak engelleme işleminden sonra bu mesajlar engellenmez sadece filtrelenir. Yani mesajlar gelmeye devam eder ancak bildirimi size gelmez. Bilinmeyenleri filtrele butonunu aktif hale getirdikten sonra mesajlar kısmına girdiğinizde gelen mesajların iki başlık altında toplandığını görürsünüz. Birinci kısımda SMS ve kişiler ikinci kısımda bilinmeyen gönderenler yazar. Bilinmeyen bir numaradan aldığınız mesaj bilinmeyen gönderenler kısmına gönderilir.

İMessage Uygulamasını Aktifleştirmek

İMessage özelliğini aktif hale getirmeden mesajlar kısmından başka birine mesaj gönderirseniz SMS’iniz ya da paranız gidecektir. Uygulamadan yararlanmak için cihazınızın menü kısmından ayarlara giriş yapmalısınız. Ayarlar kısmında bulunan mesajlar başlığına tıklayın. Daha sonra İMessage yazısını göreceksiniz. Yazının yanındaki butona basarak bu mesajlaşma özelliğini aktif hale getirip kullanabilirsiniz.