YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme

Paylaş!

YouTube Videosunu PowerPointe Ekleme konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Söz konusu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için, bilgisayarın internet bağlantısının olması gerekir. Bilgisayar da İnternet Explorer 11 sürümünün de yüklü olması gerekir. Powerpoint programının söz konusu işlemi başarılı bir biçimde gerçekleştirmesi için İnternet Explorer 11 teknolojisine ihtiyaç duyar. Youtube videosunu Powerpoint programına eklemek için, öncelikle Youtube kanalından eklenmek istenen video seçilmelidir. Daha sonra seçilen videonun Uniform Resource Locator(URL) adresi seçilmelidir. Seçilen Uniform Resource Locator adresi kopyalanmalıdır ve Powerpoint programının içinde yer alan ‘Ekle’ sekmesinin içerisinde bulunan ‘Video’ bölümünden ‘Çevrimiçi Video’ sekmesinin içine Uniform Resource Locator adresi yapıştırılmalıdır. Bazı videolar, söz konusu programa eklenmez, bazıları ise başarılı bir şekilde eklenebilir.

Uniform Resource Locator (URL) Nedir?

İnternet üzerindeki web sitelerine erişim olanağı tanıyan adresleme düzenine Uniform Resource Locator denir.

Powerpoint Programı Nedir?

Microsoft firması tarafından hazırlanan sunum tasarlama ve sunum düzenleme programına powerpoint denir. Powerpoint programı, Microsoft Office paketi içinde satışa sunulur. Bu program, ilk kez 1987 yılında piyasaya sunulmuştur. Söz konusu program, sadece Windows işletim sistemi ile kullanılan bir programıdır. Powerpoint programına 3 boyutlu nesneler ve grafikler eklenebilir. Bu programda, düzenlenebilir sunum dosyası ve düzenlenemeyen sunum dosyası olmak üzere 2 farklı dosya uzantısı vardır. Söz konusu programda, düzenlenebilir sunum dosyasına ppt dosyası denir. Powerpoint programında, düzenlenemeyen sunum dosyasına pps dosyası denir.

Powerpoint Programının Genel Özellikleri Nelerdir?

  • Powerpoint programında, tasarım menüsü vardır.
  • Bu programda, geçiş menüsü mevcuttur.
  • Söz konusu programda, animasyon menüsü vardır.
  • Powerpoint, programında slayt gösterim menüsü mevcuttur

Powerpoint programında sunum oluşturmak amacı ile kullanılan dosyaya ppt dosyası denir. Powerpoint programında sunum oluşturmak amacı ile kullanılan ve düzenleme olanağı olmayan dosyaya pps dosyası denir.