SoundCloud’dan Müzik Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Dünya çapında en çok kullanılan müzik uygulamalarından bir tanesi olan SoundCloud, aylık olarak yaklaşık 200 milyon dinleyiciyi bünyesinde topluyor. Günümüzün online olarak en iyi müzik akışına sahip internet sitelerinden bir tanesi olarak kabul edilen SoundCloud’da üyeler şarkıları dinleyebiliyor veya şarkıları yükleyerek paylaşabiliyorlar. Sosyal medya platformlarından olduğu için yoğun bir kullanıma sahip olan bu site içeriğinde ayrıca müzik firmaları ve müzik firmalarından bağımsız olarak bestecilik yapan kişilerin şarkılarını dağıtım amaçlı da kullanılabiliyor. Peki, SoundCloud’dan Müzik Nasıl İndirilir?

SoundCloud’dan Müzik İndirebilme Yöntemleri

Geniş bir içeriğe sahip olmasından dolayı üyeler bu platformdan müzik indirebilme işlemi yapmak istiyorlar. Android ve iOS tabanlı akıllı cihazlar için bir uygulaması da bulunan SoundCloud’da içeriklerin indirilemiyor olması kullanıcılara büyük sıkıntı yaratıyor. Fakat ücretsiz olarak kullanılabilen yardımcı web araçlarıyla birlikte SoundCloud sitesinden müzik indirme işlemi de yapılabiliyor.

SCDownloader

SoundCloud sitesinde paylaşılan bir şarkıyı indirmek için kullanabileceğiniz yardımcı bir web aracı olan SCDownloader kullanımı oldukça kolay olan bir yazılımdır. İndireceğiniz şarkının SoundCloud üzerinde linkini bulduktan sonra SCDownloader sayfasını açın ve şarkının URL adresini sayfadaki kutucuğa yapıştırın. ‘Download’ butonuna bastıktan sonra şarkının indirileceği formatı seçmeniz yeterli oluyor. İşlem kısa sürede tamamlanıyor ve şarkı cihazınıza indirilmiş oluyor.

ClipConverter

Online ortamdaki videoları indirebilmeniz için tasarlanmış bir site olan ClipConverter ile SoundCloud üzerindeki şarkıları indirebiliyorsunuz. Ayrıca ClipConverter size şarkının formatını AAC, M4A gibi formatlara dönüştürebilme olanağı da tanıyor. Böylece şarkıyı her cihaz veya formatla uyumlu bir şekilde indirme seçeneğiniz oluyor. Siteye giriş yaptıktan sonra SoundCloud’daki şarkı linkini yapıştırın ve indirme işlemine başlayın. İşlemlerin ardından müzik dosyası istediğiniz formatta ve hızlı bir şekilde cihazınıza indirilmiş olacak.