Twitter’da Kullanıcıları veya Kelimeleri Sessize Alma

Paylaş!

Milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter’da kullanıcıları veya kelimeleri sessize alma işlemi bir kişinin ya da bir kelimenin ana sayfada çıkmasının önüne geçmek anlamına gelir. Kişiler sessize alındığı zaman ana sayfada yazılanlar çıkmasa bile etkileşime geçildiği andan itibaren bildirim ekranında bu kişinin bildirimleri gözükmektedir.

Twitter’da Kullanıcıyı Sessize Alma

Twitter uygulaması dâhilinde bir kullanıcı sessize alınmak isteniyor ise arama butonuna bu kullanıcının adı yazılarak profiline girilmelidir. Sağ üst bölümde yer alan üç nokta işaretine tıklandığı zaman “Bu kişinin tweetlerini sessiz al” butonu kullanıcının karşısına çıkar. Bu buton ile birlikte ekişi sessize alınmış olur. Sessize alınan kişi tekrar açılmak istendiğinde aynı işlem “Bu kişinin tweetlerinin sesini aç” şeklinde telafi edilebilmektedir.

Twitter’da Kelimeleri Sessize Alma

Twitter uygulamasında ana sayfaya düşen bazı kelimeleri görmemek için kişinin ayarlar menüsü üzerinden bildirimler kısmına girmesi gerekir. Burada yer alan “Sessize alınan kelimeler” bölmesine giriş yapılarak sağ alt kısımda yer alan artı butonuna tıklandığı takdirde sessize alınmak istenen kelimeler tek tek kaydedilerek bu kelimelerin görülmesinin önüne geçilebilir. Yine aynı alandan sessize alınmış olan kelimeler istenirse kaldırılabilmektedir.

Twitter Gizlilik Ayarları

Twitter’da sessize alınmış bir kullanıcı hesabını görmek ya da sessize alınmış bir kelimeyi görmek için gizlilik ayarlarına gidilmesi gerekir. Bu alanda kullanıcının engellemiş olduğu hesapları görebilmesi de mümkün olurken gizlilik ayarları menüsü üzerinden daha öncesinde sessize alınmış olan bir hesabı ya da bir kelimeyi kaldırabilmek mümkün olur. Mobil uygulama üzerinden giriliyor ise profil fotoğrafına tıklanarak alt kısımda çıkan menüler alanında ayarlar ve gizlilik sekmesi üzerinden gizlilik ayarlarına erişim sağlanabilir.