Instagram Ad Etiketlerini Kişiselleştirme ve Paylaşma

Paylaş!

Instagram sürekli olarak artan popüleritesi ile beraber en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması olma özelliğini devam ettiriyor. Gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan instagram her geçen gün ise yeni eklenen özellikleri ile adından söz ettirmeye de devam ediyor. Instagram ekibinin bu günlerde genellikle hikayeye eklenen özellikleri dikkat çekse de aslında ekip uygulamanın bir çok yerinde farklı güncellemeler yapmaya devam ediyor. Bu güncellemelerden birisi ise yeni çıkan bir özellik olan ad etiketi. Bu özellik başkaları tarafından instagram hesabınıza kolayca erişilebilmesini böylelikle daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak amacı ile geliştirilmiş. Peki bu ınstagram ad etiketlerini kişiselleştirme ve paylaşma özelliği nasıl çalışıyor?

Ad Etiketi Nedir?

Instagram ad etiketi aslında bir nevi kare kod sistemi olarak karışımıza çıkıyor. Bu sistem başka bir kullanıcının sizin ad oluşturduğunuz ad etiketini kamera ile okutması sonucu instagram hesabınıza ulaşmasını sağlayan bir sistem. Tabi ki instagram ekibi ad etiketi özelliğine de her şeyde yaptıkları gibi kişiselleştirmeyi getirmeyi ihmal etmemiş. Kendi hesabınıza özel oluşturacağınız ad etiketinde bir kaç değişiklik yapabilmek mümkün.

Ad Etiketi Nasıl Oluşturulur?

Instagram hesabınıza girdikten sonra profil sayfanızı açarak sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklamanız gerek. Burada ad etiketi seçeneğini zaten göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra ad etiketi sayfası açılacaktır. Açılan ilk ad etiketi standart özelliklere sahip olacaktır. Ekrana dokunarak 5 farklı arka plan renginden birisini seçebilirsiniz. Aynı zamanda açılan instagram emoji klavyesinden istediğiniz emojiyi ekrana ekleyebilir yada kendinize bir selfie görüntüsü oluşturarak arka plana kaydetmeniz mümkün.

Ad Etiketi Nasıl Paylaşılır?

Ad etiketi oluşturma işiniz bittikten sonra ekranın sağ üstünde bulunan paylaşma anlamında ki işarete tıklayarak istediğiniz platformda paylaşmanız yada galerinize eklemeniz mümkün.