Akıllı Telefon Teknolojisinde Devrim

Paylaş!

Akıllı Telefon Teknolojisinde Devrim. Dünyanın en önemli teknolojik cihaz üreticilerinin başında gelen Samsung, üretimine başlayacağı yeni akıllı telefonların tanıtımını basınla paylaştı. Pek çok özelliği geliştirilmiş olan telefonların tüketicilerle buluşması heyecanla bekleniyor.

Akıllı Telefonlarda Katlanabilir Dönem

Her geçen gün geliştirilen akıllı telefonlar nüfusun büyük bir kısmı tarafından kullanılıyor. İnternete her yerden ulaşma imkânı sağlayan, pek çok yararlı uygulamanın indirilebileceği, kaliteli fotoğraflar ve videolar çekilebilecek, kullanıcının davranışlarını öğrenebilen akıllı telefonlar artık katlanabilir olmasıyla da dikkatleri çekecek. Samsung katlanabilir akıllı telefon teknolojisinin geliştirilmesi sırasında Google çalışanlarından yardım aldı.

Akıllı Telefondan Beklenenden Daha İyisi

Oldukça büyük beklentiler yaratan tanıtımda, etkileyici görseller kullanıldı. İsmi Galaxy F olarak belirlenen modelde, büyük bir ekran bulunuyor. 7.3 inç büyüklüğündeki ekran kullanıcıların telefondan en iyi şekilde yararlanmaları için gereken her özelliğe sahip. Yüksek çözünürlüğe sahip olan kamera sayesinde, kaliteli fotoğraflar ve videolar çekerek istenildiği şekilde düzenleme yapmak mümkün oluyor. Teknik çizim yapılması gereken meslek sahiplerine büyük kolaylık sağlayan büyük ekran, detaylarıyla dikkat çekiyor. Ekranın katlanmasıyla 4.6 inç boyutunda bir ekran oluşuyor. Her türlü kullanımda arayüzlerin gerektiği şekilde çalışabilmesi, geçişlerin yavaş olmaması ve katlanma sırasında uygulamaların düzgün şekilde çalışabilmesi ileri bir teknolojiyle üretim gerektiriyor. Akıllı telefonun henüz piyasada görünmemesinin nedeni ise bu alanlarda yapılan çalışmalar.

Detaylı Açıklama Henüz Yapılmadı

Şirket yetkilileri tarafından Galaxy F ile ilgili detaylı açıklamalar henüz yapılmadı. Akıllı telefonun hangi tarihte piyasaya sürüleceği henüz belli değil. Ancak, basına sunulan görseller ve telefonun belirtilen özellikleri satış rakamları konusunda bir tahmin yapmayı kolaylaştırıyor. Söz konusu verilerle, cihazın kullanıcılarla buluşacak en pahalı seri üretim akıllı telefonlar arasında olacağı öngörülüyor. Satış değerinin 1770 dolar civarında olması bekleniyor. Türkiye’de 10 bin liranın üstünde bir fiyata satışa sunulması beklenen telefon, her bütçe için uygun olmayabilir. Samsung Galaxy F modelinin dünya çapında toplam 1 milyon tüketici tarafından satın alınması bekleniyor. Hedef kitlesini doğru şekilde belirleyen şirket, akıllı telefonun katlanarak kullanılması halinde herhangi bir sorun yaşanmaması için yoğun şekilde hazırlık yapıyor.