Instagram’da GIF Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Son dönemde sosyal medya hesapları arasında ınstagram oldukça popüler hale gelmiş durumda. Her gün kullanıcı sayısı artan ınstagram ile kişiler çeşitli paylaşımlarda bulunuyor. Çeşitli fotoğraflar ve videolar en çok paylaşılanlar arasında. Bunun yanında birde gıf paylaşımı var. Instagram’da gif paylaşımı nasıl yapılır? Bakıldığında çok da kolay değil. Nasıl gıf paylamı yapıldığını açıklayalım.

Gıf Paylaşımı

Instagram hesabı ile fotoğraf paylaşımı ve video paylaşımı oldukça basit iken gıf paylaşımı kullanıcıları zorlamaktadır. Instagram hesabı aracılığı ile gıf paylaşımı yapmak için biraz uğraşmak ve zaman harcamak gerekiyor. Çünkü ınstagram hesabına direk olarak gıf koymanın imkanı yoktur. İlk önce gıf’ın videoya dönüştürülmesi gerekmektedir. Paylaşımı yapılmak istenen gıf eğer spesifik olarak MP formatına dönüşen türde ise uğraşmaya gerek yok. Android mağazalarda da ios mağazalarda da cihazlar için hazır uygulama bulunmaktadır.

Adım Adım Gıf Paylaşımı

ios cihaz ile yapılacak gıf paylaşımında ilk önce; paylaşılmak istenen GIF dosyası kamera rulosuna kaydedilir. Daha sonra giflab açılır. Aşılma işleminin ardından Gıf to Instagram seçilir. Yükelemsi yapılmak istenen Gıf seçilir. Seçildikten sonra oynatılmak istenen hızın seçilmesi gerekir. Son aşama olarak save and share on ınstagram seçeneğine basılır ve böylece gıf paylaşımı yapılmış olur. Android cihaz ile yapılacak olan gıf paylaşımında ise; ilk önce paylaşılacak olan gıf doyası kamera rulosuna kaydedilir. İndirilenler klasörüne de kaydedilebilir. İkinci aşama olarak uygulama açılır. Daha sonra film şeridi ikonu olan yere dokunulur. Yüklemesi yapılmak istenen gıf seçilir. Bu seçimin ardından ”>” butonuna dokunulur. Son aşama olarak da gıfın dönüştürülme işleminin yapıldıktan sonra ınstagram butonuna dokunulur ve paylaş seçeneği seçildikten sonra gıf paylaşımı yapılmış olur.