Instagram Hikayelere Bağlantı Nasıl Eklenir?

Paylaş!

Instagram uygulaması ile günlük hayatta sosyal medya anlamında birden fazla iş yapmaktayız. Neredeyse günümüzün büyük bir kısmını harcadığımız sosyal medya araçları arasında birinci olarak Instagram uygulaması sayılabilir. Instagram ile insanlar günlük yaşantılarından fotoğraf ve video paylaşımı yapmaktadır. Bunun yanı sıra birçok güncelleme ile yeni özellikler getiren Instagram gün geçtikçe daha farklı bir uygulama haline gelmektedir. Son zamanlarda yapılan yeni güncelleme ile Instagram uygulamasında bulunan hikaye özelliği aracılığı ile bağlantı ekleme özelliği gelmiştir. Bağlantı özelliği sayesinde Instagram takipçi sayıları belli rakama ulaşmış olan kişiler bu özellik ile aynı zamanda para kazanabilmektedir. Instagram hikayelere bağlantı nasıl eklenir?

Instagram Hikayeye Bağlantı Ekleme

İntagram uygulaması hikaye özelliği üzerinden bağlantı ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şu şekildedir; öncelikle Instagrama giriş yapın. Daha sonra ana sayfada iken hikaye ekleme yerine gelin. Buradan koymak istediğiniz hikaye seçimini yapın. Ardından hikaye ekleme kısmının üzerinde ataş şeklinde bulunan simgeye dokunun. Karşınıza gelecek ekrandan eklemek istediğiniz bağlantıyı girerek paylaşım yapın. Bu sayede Instagram üzerinden siz de kolay bir şekilde bağlantı paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram Bağlantı Ekleme Şartları

Instagram hikayelere bağlantı ekleyebilmek için bazı şartlar gerekmektedir. BU şartlardan herhangi biri siz de yoksa bağlantı ekleme işlemini yerine getiremezsiniz. Bağlantı ekleme özelliğini kullanabilmek için gerekli şartlar şunlardır; öncelikle Instagram hesabınızın işletme hesabı olması gerekir.

Eğer Instagram hesabınız zaten bir işletme hesabı ise herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Bu şartı sağlamanız halinde hikayenizde bağlantı paylaşımı yapabilmek için gerekli olan ikinci şart ise; 10.000 takipçi sayınız olması gerekir. Eğer takipçi şartını yerine getiremiyorsanız takipçi satın alarak 10.000 takipçiye ulaştığınız zaman hikayenize bağlantı ekleme yapabilirsiniz.Bu şartları sağladığınız durumda siz de hikayelerinize bağlantı ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikaye Özelliği

Instagram hikaye özelliği hayatımıza gireli çok olmamıştır. Fakat birden fazla özellik getirerek Instagram kullanıcılarını şaşırtmıştır. Instagram hikaye özelliği sayesinde anlık paylaşım yapabilir, bunun yanı sıra hem canlı yayın yapabilirsiniz hem de kolay şekilde bağlantı ekleyerek reklam verebilirsiniz.