Google’a Şifre Yerine Telefonla Nasıl Giriş Yapılır?

Paylaş!

Bilgisayar, tablet ya da telefon üzerinden Google hesabına giriş yapmak isteyen ancak şifre girerek zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar, Google’a şifre yerine telefonla nasıl giriş yapılır? sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Her gün milyonlarca kişinin giriş yaptığı Google, şifresiz giriş için kullanıcılarına birçok yöntem sunuyor.

Google Telefon ile Giriş Ayarlama

Google kullanıcısı olan kişilerin en büyük sıkıntılarından biri olan her girişte şifre girme zorunluluğuna çözüm olarak getirilen telefonla giriş sistemi, birçok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Google hesabınıza telefon ile giriş yapmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Google hesabınıza şifreniz ile giriş yapın.
  • Ayarlar sekmesinden Güvenlik’e tıklayın.
  • ”Google Giriş Yöntemleri” sekmesi altında telefon seçeneğini bulun.
  • Telefon seçeneğini seçerek telefon numaranızı girin.
  • Telefonunuza gelecek kod ile numaranızı onaylayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu adımlardan sonra Google hesabınıza kolaylıkla telefon ile giriş yapabilir ve şifre girmek için zaman kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

Ekran Kilidi Özelliği

Google hesabına telefonuna gelen kod ile giriş yapmak istemeyen kullanıcılar için Google tarafından alternatif bir çözüm daha sunuluyor. ”Ekran Kilidi Özelliği” sayesinde Google kullanıcıları hesaplarına giriş aşamasında telefonun ekran kilidi özelliğini kullanarak kolaylıkla giriş yapabiliyorlar.

Parmak izi, Face ID, desen ya da şifre ile korunan ekran kilitleri; Google’ın bu özelliği sayesinde Google hesabınıza yapacağınız girişlerde de kolaylıkla tercih edilebiliyor. Bu özelliği kullanıma açarak Google hesabınıza parmak izinizle, yüzünüzü okutarak, desen şifresini çizerek ya da telefon şifresini girerek hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Google Hesabına Telefonla Girişin Avantajları

Google hesabına her açılışta şifre girerek zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar, bu sebeple telefon üzerinden giriş yöntemini seçerek birçok avantajı elde edebiliyorlar. Telefonunuza gelecek kod ile giriş yapabildiğiniz telefonla giriş yönteminde, Google hesabınız daha güvenli bir sisteme geçiş yapıyor.

Telefonunuza gelen kod, Google tarafından size gönderilen ve tek kullanımlık benzersiz bir kod olduğundan; hesabınıza giriş yapmak isteyen kişilerin bu koda ihtiyacı doğuyor. Bu sebeple hesabınızın çalınma riski oldukça düşük seviyelere inerken, Google hesabınız güven içerisinde korunabiliyor.