Ücretsiz Dosya Paylaşabileceğiniz En İyi Bulut Servisleri

Paylaş!

Dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte verilerin daha güvenli bir ortamda depolanması ve güvenilir olarak paylaşılması bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Son yıllarda bulut dosya depolama sistemleri dosya paylaşımını kolay hale getirmektedir. Ücretsiz dosya paylaşabileceğiniz en iyi bulut servisleri sayısı artmaya başlamıştır. Her servisin farklı özelliği ve dosya transfer kapasiteleri farklıdır. Bulut dosya paylaşım platformları arayüzleri anlaşılır olduğu içir kullanımı kolaydır.

Ücretsiz WeTransfer

Ücretsiz olarak dosya paylaşımı hizmeti veren wetransfer uygulamasında 2 GB kapasiteye kadar olan dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Wetransfer sistemine yüklediğiniz dosyalarının erişim adreslerini bir e-posta ile karşı tarafa göndererek, karşı tarafın yüklediğiniz dosyaları kolaylıkla indirmesini sağlayabilirsiniz. Ücretsiz verdiği hizmetlerinde dosyaları saklama süresi 7 gün ile sınırlıdır. Dosyaların özel olarak şifrelenmesini istiyorsanız ücretli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Paylaşımı Droplr

Bulut sistemlerinde kullanılan en iyi ekran görüntüsü paylaşımı ve dosya gönderme sistemi Droplr uygulaması ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Uygulamayı kullanırken bilgisayardan bir dosyayı sürükleyerek uygulama üzerine bırakmanız yeterli olacaktır. Paylaşılan tüm dosyalar bütün platformlarda otomatik olarak izlenebilmektedir. Depolama olarak 4 GB alan izni verirken, 2 GB dosya yükleme imkanı sunmaktadır. Sistem üzerinde dosya saklama süresini ayarlayabilirsiniz.

Hızlı Paylaşım SendTransfer

Bulut sistemlerinde dosya paylaşımının hızlı olması ve ücretsiz olarak bu işlemlerin yapılaması önemlidir. Sendtransfer sayesinde dosya paylaşımlarınızı e-posta ile saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Dosya paylaşabilmek için dosya yükleyici kutusuna dosyayı sürükleyip bırakabilirsiniz. Alıcının e-posta adreslerini ekleyerek gönderim yapabilirsiniz. SendTransfer uygulaması 10 GB boyutuna kadar dosya gönderebiliyorsunuz. Sendtransfer sunucularında paylaştığınız dosyaları saklama süreniz 7 gün olarak belirlenmekte ve bu süreyi kendiniz ücretsiz olarak belirleyebiliyorsunuz. Dosya paylaşırken iletmek istediğiniz mesajlarınızı yazarak gönderebilirsiniz.