USB 4 ve Beklenen Özellikleri

Paylaş!

USB 4 ve Beklenen Özellikleri.40 GBPS hızında transfer yapabilme özelliğine sahip olması beklenen USB 4 ve özellikleri bekleyen takipçiler ile paylaşıldı. USB-IF tarafından yapılan bilgilendirmede USB 3 yerine kullanılacak olan USB4 ün bu isimle anılacağı da bildirildi.

Özellikleri Şaşırtıcı

USB-IF uluslararası şekilde çalışan ve USB standartlarının belirlenmesinde baz alınan en önemli kurumlardan bir tanesidir. Kurum tarafından son olarak yapılan açıklama ışığında daha önce piyasaya sunulan USB 3.0 ve USB 3.1 isimlerinin kullanılmasına son verildi. Kısa bir süre önce isim değişikliğinde bulunan kurum bir süre sonra da USB 4’ün piyasaya sunulacağı konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

USB 4 hakkında en çok merak edilen özelliklerin başında yaklaşık 2 katına çıkacak olan veri aktarım hızı bulunuyor. Veri aktarımının 40 GBPS olması bekleniyor. Bahsedilen özelliklerin Intel Thunderbolt ile benzer olduğu konusunda da görüşler bulunuyor. Intel bu teknoloji hakkında herhangi bir kullanım bedeli istemeyeceğini açık şekilde duyurduğundan dolayı kullanımında ve benzerliğinde ise herhangi bir sorun bulunmuyor.