AirPod’lar Android Telefona Nasıl Bağlanır?

Paylaş!

AirPod’lardaki şık W1 çipi, uyumlu bir iPhone’unuz olması koşuluyla, zahmetli bir eşleştirme işlemine olan ihtiyacı büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Ancak, Android sahipleri kötü benlikleri ile uğraşmak için biraz daha fazla çalışma yapmak zorunda kalacaklar. Bu durumda airpod’lar android telefona nasıl bağlanır? ayrıntılı olarak anlatılacaktır. AirPod’ları Android telefonunuzla veya cihazınızla eşleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Android Telefona Bağlama Aşamaları

Sahip olduğunuz AirPods’ların kaliteli olmalarına dikkat ederek işe başlamak faydalı olacaktır. Kutusunu ve ambalajını söktükten sonra;

1. AirPods kasasını açın.

2. Eşleştirme modunu başlatmak için arka düğmeyi basılı tutun.

3. Android cihazınızdaki Ayarlar menüsüne gidin ve Bluetooth’u seçin.

4. Listedeki AirPod’ları bulun ve Pair (Eşleştir) tuşuna basın.

AirPod’larınız şimdi Android telefonunuza bağlanmalıdır. Ancak, iOS olmayan bir cihaza bağlı olduklarından, bir AirPod’u kulağınızdan çıkarırken otomatik duraklama gibi bazı işlevleri kaybedeceğinizi unutmayın. Çift dokunma özelliğini ve kişiselleştirme özelliği de kullanılamayacak. Bunun yerine, oynat duraklat düğmesi olarak işlev görürler.

AirPod’ların Pil Ömrü

Ölü AirPod’larda gürültünün bir şekilde gidip gelmekten daha kötü bir şey yoktur. Böyle anlarda Android eşleştirmelerde sıkıntı olacağından pil ömrünü kontrol etmek gerçek bir durumdur. Bağlantı işleminden sonra telefonunuza bakarak 2 veya 3 saniye sonra, cihazın alt kısmında AirPod’lerin durumunu ve şarj kutusunu gösteren bir bilgi istemi görmelisiniz.

AirPod Kullanımı İpuçları

AirPod’lerin şarj edilmeleri gerekmeden 5 saat dayanabilir. Düşük pil uyarısını duymadan 4 saat 29 dakika kullanımı sürdüğü incelenmiştir. W1 çipi sayesinde, AirPod’lar 15 dakika içinde 3 saat şarj alabilir ve bu da o kadar uzun kullanıma izin verir. Özellikle kalabalık bir ortamda düzenli olarak kullanılan bir işlevle daha iyi kullanmak için çift dokunma hareketini aktifleştirmek mümkündür.