iPhone Dil Değiştirme, Türkçe Diline Nasıl Çevrilir?

Paylaş!

iPhone marka cihazlar ayarlar bölümünden işlem yapılarak kolaylıkla kişisel hale getirebilmektedir. iPhone cihazları kullanabilmek için öncelikle cihazın dil seçeneğini ayarlamak gerekmektedir. iPhone cihazlarda dil seçeneği kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

İphone Dil Değiştirme Aşamaları

Kullanıcılar iphone dili değiştirme türkçe diline nasıl çevrilir? Sorununun çözümü için ayarlar kısmına giriş yapıp, belirli adımları takip ederek gerekli değiştirme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. iPhone marka cihazların yeni alınmasından dolayı ya da daha önceden kullanılmış olan cihazların dil seçeneğinin yanlışlıkla değişmesinden ötürü, kullanılan cihazın dil çeşidi farklılık gösterebilmektedir. Farklı dil seçeneğine sahip telefonlar kullanılırken, telefonda bulunan uygulamalardan ve yapılacak işlemlerden tam anlamıyla verim alınamamaktadır. Bu sıkıntıları gidermek amacıyla iPhone marka cihazlarda ayarlar kısmına girilerek, burada bulunan genel kısmı açılıp, dil ve bölge ayarları bölümünden aygıt dili kısmı değiştirilerek, cihazın kullanıcının istediği dile dönüştürülebilmesi mümkün olmaktadır.

İphone Marka Cihazlarda Dil Seçeneğini Türkçe Olarak Ayarlama İşlemi

Kullanılan iPhone marka cihazların dil seçeneğini değiştirebilmek amacıyla, öncelikle ana ekran üzerinde bulunan ayarlar kısmına giriş yapmak gerekmektedir. Ayarlar bölümü içerisinde bulunan genel kısmı açılarak işleme devam edilmektedir. Genel bölümü içerisinden dil ve bölge seçeneklerinin tıklanması gerekmektedir. Bu aşama sonrasında ekranda görünen aygıt dili bölümüne tıklanmaktadır. Aygıt dili bölümüne dokunulduğunda açılan dil seçenekleri arasından kullanmak istenilen dil seçeneği Türkçe olarak tercih edilmektedir. Cihaz kullanılırken tercih edilecek dil türü yani Türkçe seçildikten sonra, ekranda bunun onayı için yeni bir bölüm açılmaktadır. Açılan bu bölümden son onayda yapıldıktan sonra cihazın dil seçeneği Türkçe olarak değiştirilmiş olmaktadır. Tüm bu işlemler bittikten sonra cihazın ana ekran kısmına dönüş yapıldığında, seçilen dil çeşidine bağlı olarak uygulama isimlerinin de Türkçe olarak değiştiği kolaylıkla görüntülenebilmektedir.