İphone Ekranı Parmak İziyle Nasıl Açılır?

Paylaş!

Çağımızın getirdiği teknolojik ürünler hayatımızın büyük bir bölümünü doldurmaktadır. Günlük hayatta en sık kullandığımız cep telefonları hayatımızın, haberleşmenin kolaylaşmasını sağlaması ile neredeyse yediden yetmişe herkes tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle cep telefonları üretiminde bir çok marka bulunmakta, farklı özellikler sunarak, alıcıların beklentilerini karşılayıp onları şaşırtmaktadır. En çok beğenilen ve tercih edilen markalar arasında Apple ın ürettiği İphone telefonlar yer almaktadır. İphone özellikleri ve sunduğu güvenlik önlemleri ile farklılık yaratan bir modeldir. Bu özelliklerinden biri de İphone telefonların parmak izi ile çalışmasıdır. Peki iphone ekranı parmak iziyle nasıl açılır? hangi amaçla ve nasıl kullanılır?

İphone Parmak İzi Hangi İşe Yarar?

İphone parmak izi, güvenliğiniz için ekranın parmak izinize duyarlı olması ile telefon kilidi olmasının yanında iTunes ve App Store alışverişleriniz için onay görevi görebilir.

İphone Parmak İzi Nasıl Eklenir?

Telefonunuzda yer alan ayarlar bölümüne girin, ardından Touch ID ve parolaya basın. Daha önce hiç telefon kilidi oluşturmadı iseniz, iki defa arka arkaya istenen telefon kilidi kodu ile bir kod oluşturmanız gerekecektir. Bu işlemin ardından parmak izi ekleye basın, sonrasında çıkacak olan açıklamaları okuyup inceleyin ve sürdüre basın. Eklemiş olduğunuz bu özelliği ayarlar, Touch ID ve Parola kısmından dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Parmak İzi İtunes Ve App Store Alışverişleri İçin Nasıl Etkinleştirilir?

Yaptığınız iTunes ve App Store alışverişlerinizde, parmak izi onayını kullanır iseniz, alışveriş sonrasında size sorulan parmak izi onayı ile güvenilir bir alışveriş imkanı elde etmiş olursunuz. Bunun için yine ayarlara, ardından Touch ID ve Parola ya girmeniz gerekmektedir. Burada yer alan iTunes ve App Store kısmından parmak izi parolanızı etkinleştirebilir, dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.