Facebook’ta ismimle Açılan Hesabı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Paylaş!

Çok fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal paylaşım sitesi Facebook eski ve yeni arkadaşlıklar kurmak için açılmış bir sitedir. İçerisinde birçok aktiviteye de sahi olacağınız hesaplarınız ile arkadaşlıklar kurabilir, video ve resim paylaşımı yaparak sesinizi duyurabilirsiniz. Ayrıca birçok oyun imkanı da bulunan site içerisinde hesabınız bulunduğu taktirde dilediğiniz gibi zaman geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Kendi isminize özel olarak açacağınız hesabınız sizin kişisel hesabınız olmaktadır. Facebook genel kuralları arasında hesabınızı güvenli tutma unsuru bulunmaktadır. Başkalarının sizi taklit etmesine asla izin verilmez bu gibi durumlarda ise size yardımcı olacaktır. Facebook’ta ismimle açılan hesabı nasıl şikayet edebilirim? diyen kullanıcılar için basit birkaç yöntem bulunuyor. Bu sayede önlem alarak sizi taklit etmelerine izin vermezsiniz. Facebook bu konuda size gerekli yardımı yapacaktır.

Şikayet Aşamaları

Facebook ortamında adınız kullanılarak sahte hesaplar açıldı ise bu hesabı şikâyet ederek yapılan dolandırıcılığı engellemiş olursunuz. Sıkça rastlanan bu gibi durumlar için facebook sizden bu durumu şikayet ile bildirmenizi istemektedir. İlk önce sizi taklit eden hesaba giriş yapın. Hesapta bulunan kapak resminin altındaki alana tıklayarak şikâyet et butonuna basın. Şikayette bulunmak için gerekli tüm talimatları sırası ile izleyerek, hesabı şikayet edebilirsiniz. Genel bir açıklama ile bu durumu facebook genel merkezine bildirmelisiniz ve hesabın kapatılmasını istemelisiniz.

Alınabilecek Diğer Önlemler

Sizin adınıza başka bir hesap var ve bu durumu facebook’a bildirdikten sonra gerekli işlemlerin yapılıp incelenmesine kadar geçen süre içerisinde mağdur olmamak ve mağduriyet yaşatmamak için hesabınızın size ait olmadığını yakın çevrenize ve arkadaşlarınıza bildirerek gerekli önlemleri alabilirsiniz. Bu sayede kendi çabanız ile şikâyet sonuçlanan kadar çözüm bulmuş olursunuz.