İşletme İçin IGTV Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

İnstagram her geçen gün özelliklerini değiştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Videolu içeriklerin de oldukça ilgi gördüğünü fark eden instagram IGTV özelliğini getirdi. Peki, ıgtv nedir ve işletme için ıgtv nasıl kullanılır? Aslında Instagram’ın video süresi oldukça kısıtlıydı. Yani hikâyelerde 15 sn gibi bir süre vardı, akışta paylaşılan videolarda ise bu süre 1 dk ile sınırlı oluyor. Bu durumda da insanlar uzun videoları yükleyemiyorlardı ancak ıgtv ile kullanıcılar tıpkı Youtube gibi uzun içerikli videoları da Instagram üzerinden paylaşıyorlar. Bu videolar sayesinde para da kazanabiliyorlar. Bu sayede 1 saate yakın videolar yüklenebiliyor. Hesabı gizli olmayan herkesin IGTV videoları izlenebiliyor.

IGTV Kullanım Şekli

İşletme olarak ya da kullanıcı olarak bu programı kullanmak için öncelikle IGTV mobil uygulamasının telefona indirilmesi gerekiyor. Android ve iOS olmak üzere her iki işletim sistemi için de indirme sağlanıyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra işletme hesabı ile aynı bilgilerle giriş yaparak kanal oluşturulabiliyor. Ardından da hem içerik paylaşıp hem video izlenebiliyor.

IGTV Özellikleri

Instagram’ın klasik videolarına farklı bir yapı getirdiği IGTV’nin oldukça farklı özellikleri de bulunuyor. Video silinmediği sürece hep kalabiliyor, her kullanıcının ve her işletmenin kendine ait bir IGTV kanalı oluyor. Bu bölümde bütün videolar otomatik oynatılıyor.

IGTV Kanal Oluşturma

Öncelikle video izlemede alt kısımda kişisel profil bulunuyor. Bu resme tıklayarak kişisel IGTV sayfasına gidiliyor. Sonrasında ileri tuşuna basılıp kanal oluştur demek gerekiyor. Burada yer alan artı butonu ile video ekleme işlemi gerçekleştiriliyor. Videoların önceden kayıtlı olması gerekiyor. Çünkü IGTV üzerinden video kayıt işlemi yapılmıyor. Montajı tamamlanmış, hazır olan video içerikleri bu platform üzerinden kolay bir şekilde paylaşılıyor.