E-Devlet Üzerinden Nasıl E-Kitap İndirilir?

Paylaş!

Kâğıda basılı olan kitaplar kadar haz vermese de son yıllarda e-kitaplar oldukça popüler hale gelmiştir. Bu nedenle E-Devlet bünyesinde verilen bu hizmet, sayesinde insanlar nerdeyse 17 binden fazla esere ücretsiz olarak sahip olmaktadır. E-devlet üzerinden nasıl e-kitap indirilir? E Devlet tarafından sunulan bu hizmet ücretsiz şekilde ulaşmak mümkündür.60 sayfa olacak şekilde çıktı alma imkânı vardır ve ayrıca 60 güne kadar da ödünç alma imkânı sunuluyor. Yani dijital bir süre veriliyor ve bu zaman içinde, kitap için erişimi kapatıyorlar. Sonradan yine kitaplara ulaşabilirsiniz ve yine bir 60 günlük süre daha alma imkânınız oluyor.

81 ilde bulunan halk kütüphanelerine üye olan herkes bu kütüphaneden yararlanma imkânı buluyor. Ayrı yeten 19 farklı ilçenin de kütüphanesine üyelik açtırmış olan kişiler de bu hizmete erişebiliyor. Sizlerde bir halk kütüphanesine üye olursanız bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilir, e-kitapları ücretsiz indirip, okuyabilirsiniz.

Elektronik Kitaplar

Son zamanlarda en popüler okuma alışkanlıklarından biri olmuştur. Gayet keyifli ve rahat bir kullanım imkânı sunan bu ürünler için yapılması gereken şey aracına ulaşmaktır. Kitap okumak için gereken araçlara hızlıca ulaşabilir ve size uygun olanı kolaylıkla uygulama imkânı bulabiliriniz.

E-Kitapları İndirme Yöntemleri: İlk önce E-Devlete girmek gerekir. Sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasına tıklanır. Oradan Milli Kütüphane üyeliği için talepte bulunulur. Bu başvuru talebinin ardından aynı menüden kitap taraması yapabilir. Orada 17 binden fazla kitaba erişim sağlayabilir ve Epub ve PDF formatı ile e -kitaplara ulaşabilirsiniz. Sonra aradığınız kitaba erişim sağladığınızda dosyayı indirip okuma işlemine geçebilirsiniz.

E-kitapları Açmak İçin Neler Yapılabilir?

Bunlardan ilki bir e-kitap okuyucunuz varsa; indirilen kitap okuyucunun yazılımı ile kitap içine atabilir ve uygun formatta bu kitabı okuyabilirsiniz. Bir başka yol ise; bilgisayarın PDF okuyucusunu kullanarak rahatlıkla kitapları açabilirsiniz.

Bazı kitapla için epub formatı gerekebilir. Bunun içinde farklı bir yerden epub okuyucusunu indirebilir, kitapları kolaylıkla açabilirsiniz. Bilgisayar içindeki okuma çok verimli olmayabilir, bu yüzden genelde PDF olarak okuma yapmak tercih edilerek daha verimli hala getirilebilir.