Japonya’da Hologram Sevgili ile Düğün

Paylaş!

Japonya’da hologram sevgili ile düğün. Teknolojinin nimetlerinden bir tanesi olarak bilinen hologram teknolojisi son dönemlere yerini tuhaf bir akıma bırakmış durumda. Hologram teknolojisi üzerinden kendisine sevgili edinen pek çok kişi ile ilgili haberler geçtiğimiz aylarda gündemin nabzını tutmayı başarmıştı. Bu haberlerin üzerine Japonya’nın başkenti olan Tokyo’da bir adam 16 yaşındaki şarkıcı Hatsune Miku ile hologram sevgili yaparak hayatını birleştirdi.

35 yaşındaki Akihiko Kondo, 17.600 dolarlık bir düğün harcaması yaparak hologram sevgilisi ile düğün yaptı. Düğüne ne kendi ailesi tarafından ne de eşinin tarafından katılan olmadı. Kondo, yaptığı açıklamada kendi akrabalarının düğüne gelmemesine üzülmediğini, yaptığı seramoninin onlar adına kutlanır bir yani olmadığını dile getirdi. Hologram teknolojisinin geldiği son nokta birçok kişinin tuhaf olarak nitelendirdiği bir durumla karşı karşıya kalınmasına neden olurken bu durumdan oldukça memnun olan kişiler de dünya üzerinde yadsınamayacak kadar fazla. Hologram sevgili kültü dünyanın genelinde oldukça yaygın olan bir durum.

Hologram Düğününe 40 Kişi Katıldı

Japonya’nın Tokyo kentinde yaşayan ve kendisine hologram sevgili yaparak dünya evine giren Akihiko Kondo’nun düğününe 40 kişi katılım gösterdi. 2.800 dolarlık bir harcama yaparak edindiği 16 yaşındaki sevgilisi ile Kondo düğün günü hazır bulundu. Yasal açıdan bu çiftin evli sayılma gibi bir durumu söz konusu olmasa da hologram üreticisi Gatebox firması, çifte evlilik sertifikası vererek bir ömür boyu mutluluklar dilemiş oldu. 3.700’den fazla evlilik sertifikası dağıttığı bilinen şirketin her geçen gün kendisine hologram sevgili yaparak dünya evine giren kişiler tarafından sipariş verildiği de biliniyor.

Son dönemlerin modası haline gelen ve adeta kişinin aradığı aşkı bulmasına yardımcı olan hologram sevgili akımı dünyanın dört bir yanını kapsamış durumda. Artık insanların karşısındaki kişiyi anlamak, sürekli olarak tartışmak gibi durumları kaldıramayacağı ve ilişkilerin çok yıpratıcı olduğu bir dönemde hologram sevgili yapmak daha fazla tercih edilir bir durum haline gelmeye başladı. Bu akıma katılan Akihiko Kondo ise hologram sevgilisi ile geçtiğimiz günlerde evlenerek 16 yaşındaki sevgilisini eşi ilan etti.