Instagram Video Paylaşımlarında Sesi Kapatma

Paylaş!

Sosyal medya hızlı büyüyen, üzüntünüzü, sevincinizi, haykırışınızı ve her türlü tepkinizi kolaylıkla ifade edebildiğiniz size ait bir yerdir. Sanal olduğu inkâr edilmese de yaşattıkları ve yaşadıklarınız, paylaşımlarınız gerçektir. İnstagram hesabına eklediğiniz fotoğraflar ve videolarda düzenleme yapılabildiği gibi videolarınızı sessiz olarak da paylaşabilirsiniz. Peki, Instagram Video Paylaşımlarında Sesi Kapatma işlemi nasıl yapılmalıdır?

Instagram’da Videolarda Ses Engelleme

Sosyal medya hesabınızda hayatınızdan kesitler sunmak adına paylaşacağınız videolar olabilir. Bazı videolarda istenmeyen sesler olabileceği gibi sizin de eklemek istediğiniz müzikler yer alabilir. Bu durumda videonuz hazır olduktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan artı işaretine tıklamalı videonuzu seçerek, videoyu paylaşıma hazır duruma getirmelisiniz. Üst kısımda bulunan hoparlör kısmına bastığınızda, üzerinde çarpı işareti çıkar. Bu çarpının anlamı videonun sessiz olarak yayınlanacağı anlamındadır. Eğer her hangi bir tuşa basmadan doğruca paylaşım yaparsanız videonun olduğu gibi yayınlanır.

Instagram’da Etkileyici Videolar

Etkileyici daha fazla “like” alan videolar için farklı videolar paylaşabilirsiniz. Hızlı çekim ya da tam tersi yavaş çekim videolar ilgi çekenlerin başında gelir. Arka fonda değişik müzik ilavesi yaparak da video paylaşımlarında bulunabilirsiniz. Özellikle bebek ve çift videolarına oldukça yakışmaktadır.

Instagram’da Video Ve Fotoğrafları Yorumlara Kapatma

Paylaştığınız video ya da fotoğraflarda yorum yapılmasını istemiyor ya da rahatsız oluyorsanız, paylaşım yaparken bunu engelleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz video ya da fotoğrafı hazır hale getirdiğinizde paylaşım sonrasında işlem yapmanız gerekecektir. Paylaştığınız video ya da fotoğrafı açıp sağ üstte bulunan üç nokta işareti bulunan yere tıklamalısınız. Buradan “yoruma kapat” sekmesini seçmelisiniz. Hiç de zor olmayan bu işlem için zamandan da tasarruf etmiş, gereksiz yorumlara da mahal vermemiş olursunuz.