Crackdown 3 için Sistem Gereksinimleri

Paylaş!

Crackdown 3 için sistem gereksinimleri. Oyun sektörü dünya genelinde en çok para kazanan sektörlerden bir tanesi olmakla beraber gerek bilgisayarlarda gerekse de Xbox, PS, Stream gibi sistemlerde yer alan paralı oyun seçenekleri geliştiricilere adeta bir servet kazandırmaktadır. Bu oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan ce Crackdown adı ile beraber ortaya çıkan bir oyunu geliştiren firma, oyunun üçüncü versiyonu için gerekli olan sistem açıklamalarını yaptı.

Hem bilgisayar hem de Xbox One oyuncularını sabırsızlıkla bekleten bir oyun olarak sistem gereksinimlerinin açıklanması ile beraber bu oyun seçeneği içerisinde Microsoft geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulundu. Oyunun ilk serisi olarak bilinen ve çıkış oyunu için bütün platformlarda ücretsiz indirmeye açık olacağını dile getiren Microsoft firması, sevenlerini mutlu etmeyi başarmıştı. Kısa süre sonra geliştiricisinden Crackdown 3 için sistem gereksinimlerinin açıklanması oyun severlerin sevinçlerinin katlanmasına neden oldu. Çıkışı için binlerce insanın sabırsızlıkla beklendiği bu oyun kısa süre içerisinde sistem gereksinimleri tarafından yayınlanan haberin ilgi görmesine neden oldu.

Crackdown 3 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Crackdown 3 oyununu bilgisayarlarda oynayacak olan kullanıcılar için sistem gereksinimlerini yayınlayan geliştirici firma öncelikle oynanacak olan bilgisayarın işletim sisteminin Windows 10 x 64 olması gerektiğini söyledi. İşlemci sisteminin ise Intel Core i5-3470, AMD FX-6300 olması gerekiyor. Bilgisayarda minimum 8 GB’lık bir RAM alanının bulunması gerekirken ekran kartı özelliğinin ise Nvidia GeForce 750 Ti, AMD Radeon R7 260X model olması oyun için gerekli olan durumlardan bir tanesi. Ekran kartı belleğinin 2 GB boyutunda olması da yine aranan özellikler arasında bulunuyor.

Sistem gereksinimlerinin açıklanması ile beraber birçok oyuncunun çıkış tarihine göz diktiği Crackdown 3 oyunu için geliştiricisi tarafından gerekli olan açıklama da yapıldı. 15 Ocak 2019 tarihi itibari ile hem Xbox One sisteminde hem de bilgisayar oyunu olarak satışa çıkarılacak olan bu oyun, oyun severler ile buluşmak için gün sayıyor. Sistem gereksinimleri kapsamında bilgisayarlar için açıklama yapan geliştirici firma, Xbox One sisteminde oyunun her hangi bir gereksinime ihtiyaç duymadan çalışacağı konusunda görüşünü bildirdi.