Porsche 917’ye Özel 50. Yıl Tasarımını Yayınladı

Paylaş!

Porsche 917’ye Özel 50. Yıl Tasarımını Yayınladı. Posche araba üreticisi firma, 1970 senesinde Le Mans’ı kazanan 917 modeline hürmeten aracın konsept bir fotoğrafını yayınladı. Fazla detay vermeyen otomotiv devi şirket, küçük bir mühendis ekibi ve tasarımcı tarafından tasarlanan bu konsept çalışmayı fotoğrafını yayınlayarak ilgilisi ile paylaştı.

917 Porsche Müzesi’nde

917’nin 50. yılına özel olarak tasarlanan konsept çalışmanın bu yıl 14 Mayıs tarihinde Porsche Müzesi’nde açılması bekleniyor. İlk Le Mans yarışını kazanan ve bu ünü yıllardır taşıyan 917’nin giydiği 23 numaranın araçta gururla sergilendiği görülüyor. Bunun yanı sıra 1970’li yılların otomobillerinde moda olan kırmızı ve beyaz çizgilerle de aracın yeniden dekore edilmiş olduğu göze çarpıyor.

İlk Araç da Müzede

Porsche firması tarafından açıklanan bir diğer bilgiye göre, Porsche Müzesi’nde 917’nin yanı sıra 1969 yılında üretilmiş olan ilk modelin orjinal durumuna geri getirildiği ve sergileneceği haberi geldi. Orjinal arabanın parçalarının mümkün olduğunda kullanılmasına rağmen ön ve arka kısımdan çıkarılan gövde parçaları değiştirilmek zorunda kalındığı yapılan açıklamalar arasında yer aldı.