İlk 5G Telefon 2019’da Çıkıyor

Paylaş!

İlk 5G Telefon 2019’da Çıkıyor. İnternet çağı olarak değerlendirilen günümüzde çeşitli erişim yolları bulunmaktadır. Uzun yıllardır 3G kullandıktan sonra 4G geldi ve bu sayede internete erişim kalitemiz daha da arttı. Uzun zamandır kullandığımız 4G tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak seviyededir. Bu nedenle daha iyisi nasıl olur diye düşünmezken OnePlus tarafından 5G’nin haberi geldi. Yakın zamanda 5G’ye uyumlu telefonu tanıtması beklenen OnePlus basın toplantısı yaptır. OnePlus’ın kurucularından biri olan Carl Pei telefonun 2019 yılında tanıtılacağının tweetini attı. Hatta basın toplantısı ile alakalı birçok bilgiyi de yine twitter hesabı üzerinden verdi. Telefondan ilk bahsedildiği zamanlarda 2018 yılının sonlarına doğru çıkması bekleniyordu. Fakat basın açılamasında 2018 yılının sonlarına doğru OnePlus 6T telefonu tanıtılacağının fakat bu telefonda 5G özelliği olmayacağının bilgisi verildi. Hong Kong’ta yapılan basın toplantısında konuşan Carl Pei telefonun test aşamasında olduğunu da belirtti.

OnePlus Telefonların 2019 yılının ortalarında satışa sunulması beklenmektedir. Çok güçlü bir internet erişimi olacağı için telefonun işletim sisteminin de bunu kaldıracak bir yapıda olması gerekir. Bu nedenle gerek batarya ömrü gerekse de telefonun performansı bunu kaldırabilecek düzeyde dizayn edilmiştir.

OnePlus Fiyatı Ne Olacak?

5G rekabeti günümüzde oldukça arttı. Birçok firma bu telefonlardan üreterek rakiplerinin gerisinde kalmamaya çalışmaktadır. Bu nedenle de piyasada bir anda çok fazla yeni çıkmış telefon girmektedir. Çok fazla telefon olduğu için fiyatların çok yüksek olmamasını ümit eden kullanıcılar, yine de bir miktar parayı bu telefonları almak için ayırmıştır. Bunların yanında 5G destekli ilk telefonun ise Xiaomi olacağa benziyor. Fiyatları oldukça düşük tutan firma bu sayede piyasaya daha kolay girebilecek ve rekabet avantajı elde edecektir.

5G telefonlar sayesinde çok hızlı bir internet erişiminiz olur. Bu sayede video yüklenmeleri, internet gezintileri daha hızlı olmaktadır. Bu şarjınızın biraz fazla gitmesine neden olabilir. Bunun için de telefon üreticilerinin 5G’ye uyumlu olan bataryalardan kullanması gerekmektedir. Bu telefonlar sayesinde bir daha bilgisayar kullanmaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Hem kullanımı kolay hem de kolay taşınabilen kaliteli ve fiyat olarak uygun cihazlardır.