E-Devlet İle İşlemler Çok Daha Kolay

Paylaş!

E-Devlet ile işlemler çok daha kolay. Resmi dairelerin birçoğundan alınabilen evraklar e-devlet üzerinden de rahatlıkla alınabiliyor. İşlemlerde ve zaman kaybını önleyen, oldukça pratik uygulamaya yenileri ekleniyor.

E-Devlet Sizi Uzun Kuyruklardan Kurtarıyor

Sürekli güncellenen ve her geçen gün vatandaşın işini kolaylaştıracak eklemeler yapan e-devlet, bu sefer de sürücü belgesi için başvuru durumunun sorgulanması ve pasaport başvuru durumu sorgulaması olmak üzere iki uygulama eklemesi yapılmıştır. Kasım ayından itibaren kullanabileceğiniz bu uygulamaya, size gönderilen mesaj uygulaması ile haberdar olabilirsiniz. Yavaş yavaş da mail adreslerine gönderilmeye başlandı.

Böylelikle saatlerce sıra beklemekten kurtulduğunuz ve işlemlerin kısa sürede ne durumda olduğunu rahatlıkla görebileceğiniz bir uygulama ile her açıdan tasarrufun avantajlı halini yaşamış olursunuz. İşlemlerinizin kolaylaştığını fark edeceksiniz. Bundan sonrası için ilk tercihiniz e-devlet uygulaması olacaktır. İnternetin olduğu her ortamda rahatlıkla sisteme giriş yapabilir, sistemden faydalanabilirsiniz.

Ehliyet almak isteyen ve yurtdışı için pasaport başvurusu yapan kişiler için büyük önem arz eden bu uygulama, e devlet kanalının sıkça kullanılacak uygulamalarından olacağa benziyor.

E-Devlet Uygulamaları

E-devlet üzerinden birden fazla işlem yapabilirsiniz. Başvuru, sorgulama dışında durum kontrolleri de sağlanabiliyor. Çalışıyorsanız sigortanınız, yatmış miktarı, tarihi gibi detaylı dokümana erişebilirsiniz. Ne zaman emekli olabileceğiniz, adınıza açılmış herhangi bir dava olup olmadığı, belediye işlemleri, bütün kamu kuruluşlarının hizmetleri gibi işlemlere erişmeniz de mümkün. Sadece size özel olan e-devlet hizmetine TC ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Şifre alabilmek için PTT şubelerine gitmeniz yeterlidir.

Herhangi bir iş yerine girerken istenen ikametgâh belgesi ya da nüfus kayıt örneği gibi evrakları da e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Hem size hem de iş yeri için büyük kolaylık sağlayan uygulama binlerce vatandaş tarafından kullanılmaktadır. Uygulamanın devlet ile bağlantılı çalışması da güvenirlik açısından tam not oluşturur. E-devlet uygulaması TC kimlik numaranız üzerinden verilmesinden dolayı kişiseldir ve tek bir hesap olarak görüntülenebilir.

Sizin bilgilerinize başkasının erişmesi mümkün değildir. Şifrenizi koruduğunuz sürece uygulamadan faydalanabilirsiniz. Uygulama mobil üzerinden de kullanılmaktadır. Dilediğiniz her notada e-devlet uygulamasından yararlanabilirsiniz.