3D Teknolojisinin Sonu Geldi

Paylaş!

3D Teknolojisinin Sonu Geldi.Nvidia, ev ortamında kullanılan 3D teknolojisinden desteğini çekerek, son şirketler arasındaki yerini aldı.

3D’nin teknoloji dünyasındaki sonu yavaş yavaş geliyor. 3D teknolojisine yapılan darbelerden biri de ünlü marka Nvidia’dan yapıldı. Geçtiğimiz cuma günü bir basın açıklaması yapan Nvidia şirketi yetkilileri, 2009 yılı başlarında piyasaya sürülen ‘3D Vision’ teknolojisinin ilk başta oyun ve televizyon dünyası için bir standart yaratacağını düşündüklerini belirtti. Ancak ani bir kararla bu teknoloji için desteklerini çektiklerini belirtti.

3D’de Sona Gelindi

Yapılan bu darbe ile ölümü yavaş bir şekilde ilerleyen 3D teknolojisinin sonu hızlanacak gibi görünüyor. Herkesin bildiği üzere James Cameron’ın Avatar filmiyle, 2009 yılında ilk kez 3D sinema keyfi ile tanışmıştık. Bu uygulamanın sonrasında birçok 3D destekli film daha izlemiş, hatta ESPN gibi farklı kanallar bu teknolojinin ev ortamlarına kadar ulaşması için çeşitli araştırmalar yapmaya başlamıştı. Nvidia tamda bu sırada işe giriyor. Yüksek özellikli her bilgisayarda görülen ekran kartı özellikleriyle bilinen Nvidia, ‘3D Vision’ adını verdikleri teknolojiye verdiği destekleri geri çekerek, şok bir karar aldı.