Android Chrome Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor

Paylaş!

Android Chrome Uygulamasına Yeni Özellik Geliyor. Android işletim sisteminin bulunduğu akıllı cihazların varsayılan tarayıcısı olarak cihazların hızlı menüsüne kurulu bir şekilde gelen Chrome için yeni bir özellik duyurusu yapıldı. Bu gibi mobil uygulamalarda yapılan ufak değişikliklerin uygulamanın bütünü kapsadığı durumlar su götürmez bir gerçek. Yakında yayınlanması beklenen Chrome tarayıcısına gelecek olan yeni özellik ise tam da bu türden.

Android işletim sistemi için tasarlanmış olan Chrome mobil tarayıcıda bu tür bir değişiklik yapmak hem kullanıcıların hem de geliştirmeyi yapan kişilerin daha rahat bir uygulama kullanılmasına yardımcı olacak. Bütün sekmelerin tek seferde daha kolay bir yol ile kapatılabilmesi adına yapılacak olan yenilik ile beraber kullanıcıların açtıkları sekmeleri tek tek kapatarak vakit kaybı yaşamalarının önüne geçilmiş olacak. Android işletim sistemi bulunan cihazlarda yer alan varsayılan tarayıcı sistemi olarak Chrome’a böyle bir yeniliğin geliyor olması da oldukça yerinde bir düşünce olmuş.

Android Chrome Sekmeleri Tek Tuşla Kapanabilecek

Chrome tarayıcısında yer alan ve diğer sayfalarda sekme açabilmek için kullanılan artı tuşunun oldukça kullanışlı bir özellik olmasının yanı sıra bu sekmelerin tek tek kapatılıyor oluşu kullanıcıların uzun zamandır şikayet ettikleri bir durumdu. Bu durum için çalışmalara başlayan Chrome geliştiricileri ise açılmış olan sekmelerin tek bir tuş ile kapatılabilmesine imkan tanıyan bir özellik geliştirdi. Navigasyon tuşlarının hemen üzerinde kendisine yer bulacak olan toplu kapatma tuşu Chrome içerisine yerleştirilecek ve güncelleme halinde kullanıcıların cihazlarına gönderilecek.

Chrome tarayıcısının bu yeni özelliğinin kullanıcılar tarafından oldukça beğenileceği düşüncesi hakim olmakla beraber bir çok sosyal medya uygulamasında bu haberi duyanların derin bir oh çektiği de görülmekte. Bütün sekmelerin kapatılması işlemini daha kısa yoldan halletmeye çalışan Chrome kullanıcıları için yeni özellik ile beraber bu sorunun üstesinden gelinmiş oldu. Bu işlevin güncelleme ile beraber kullanıcıların telefonlarına ne zaman gönderileceği konusunda ise bir bilgi yok. Güncellemenin tamamlanması için yapılan çalışmalar hala devam etmekte ve firma yetkililerinden de ne zaman kullanıma açılacağı konusunda bir açıklama gelmedi.