Uçan Motosiklet: Lazareth

Paylaş!

Uçan Motosiklet: Lazareth. Fransa menşeili geliştiricilerden bir tanesi olarak bilinen Lazareth, tekerleklerinde mevcut olan jet türbinleri sayesinde drone makineleri gibi havalanma yeteneğini bünyesinde barındıracak olan motosikleti için bir tanıtım videosu paylaştı. Fransız özelleştirilmiş araç geliştiricisi olarak sektör içerisinde kendisini duyuran Lazareth firması, LMV 496 olarak adlandırdığı yeni motosikletine bir tanıtım videosu yaptı ve meraklıları için paylaştı.

Şirkete ait olan dört tekerlekli ve 470 beygir gücüne sahip olacak yeni motosiklet modeli, aynı zamanda bir Maserati V8 motoruna da sahip olacak. LM – 847 motorunu örnek alan bir alt yapı ile geliştirilmiş olan motosikletin en büyük ve dikkat çeken özelliği ise La Moto Volante adı yani uçan motosiklet olarak tabir edilen bir özel moda sahip olacak olması. Bu yeni modelde tekerleklerinde yer alacak olan jet türbinleri adeta bir drone görevi görerek motosikletin havalanmasına yardımcı olacak olan teknoloji yer alacak.

Lazareth Videosu Büyük İlgi Gördü

Lazareth firması tarafından geliştirilmiş olan LMV 496 model motosiklette yer alan dört teker, uçuş moduna geçilmesi durumunda yanlara doğru kıvrılacak. Tekerleklerde yer alan NASA/Skunk Works X-56A’nın deneysel hava araçları için geliştirilmiş olan teknoloji, Alman Jetcat firması tarafından geliştirilmiş durumda. Bu yeni model motosiklete itiş gücü sağlayacak olan türbünler aracın drone görevi görmesine de yardımcı olacak. Tanıtım videosunun paylaşılması ile beraber birçok kullanıcıdan olumlu yanıt alan firmanın videosunda bazı eksiklikler mevcut.

İzleyenlerine tam olarak motosikletin çalışma prensibi ile ilgili bilgi vermeyen video firmanın aracı gizli tutmak istemesinin bir sonucu olarak bu şekilde düzenlenmiş. Ludovic Lazareth tarafından geliştirilmiş olan bu yeni model motosiklette aracın fren sisteminin ve diğer özelliklerinin bozulmadan bir jet türbini yerleştirilmiş olması durumu heyecan faktörünü arttırıcı etken gösteriyor.

Mühendislik harikası olarak nitelendirilebilecek olan Lazareth LMV 496 model motosikletin tanıtım lansmanı ise 31 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Aracın lansman etkinliğinde uçuş moduna geçirilerek deneme yapılması ve tüm dünya ile paylaşılması beklenen gelişmeler arasında yer alırken satışa ne zaman çıkacağı merak konusu.