Samsung’un Katlanabilen Telefonun İsmi

Paylaş!

Samsung’un katlanabilen telefonun ismi. Birçok firmanın ardı ardına açıkladığı ve üretimine başlayacağı katlanabilir akıllı telefonlar ile ilgili ilk açıklamayı Samsung yapmıştı. Telefonun genel özellikleri hakkında açıklama yapmamış olan firma birkaç görsel paylaşarak telefon hakkında kafasında soru işareti olanları daha da heyecanlandırmıştı. Şirket birkaç resim paylaşmanın dışında cihazın seri üretime ne zaman geçeceğini, cihaz hakkında merak edilen özellikleri hakkında açıklama yapmadı. Ayrıca en çok merak edilen konuların başında gelen bu katlanabilir cihazın isminin ne olacağı da şirket tarafından hala açıklanmadı. WSJ ise Samsung’un henüz açıklamadığı bu isim konusunda bir açıklama yaparak bir iddiada bulundu.

Telefon Tanıtıldı

Samsung firması Kasım ayının başında düzenlediği konferansta yıllardır üretimini yaptığı Galaxy serisinin yepyeni özelliklerini taşıyan One UI adlı cihazı tanıttı. Samsung’un konferansta tanıttığı bir diğer telefon ise Galaxy S10 oldu. Galaxy S10 üretiminde bu telefonun şeklini oluşturacak olan yani telefona bir şekil kazandıracak olan Display adlı tasarımın da tanıtımını yapan firma konferansın sonunda beklenmedik bir şekilde katlanabilir telefonlar hakkında bilgi verdi.

Şirketin katlanabilir telefon alanındaki ilk üretimi olacak olan bu telefon da konferansın ana gündemi haline geldi. Katlanabilir telefonun pek şaşırtıcı bir şekli olmasa da konferansta ilginin odağını katlanabilir özelliğe sahip olan bu telefon oluşturdu. Prototip yani bir örneği sahnede konferansa katılan kişilere gösteren firma ekran boyutu hakkında bilgi vermedi. Ayrıca Samsung bu akıllı telefonun nasıl kullanılacağı hakkında da bilgi paylaşımında bulunmadı. Bunların haricinde firma cihazın piyasada hangi isim ile satılacağını da katılımcılar ile paylaşmadı. Bu da telefon hakkında duyulan merakları artırdı.

Yeni İddia

Şirket her ne kadar telefonun adı hakkında açıklama yapmasa da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gazetelerin başında gelen Wall Street Journal adı gazete Samsung hakkında bazı bilgilere eriştiğini açıkladı. Gazetenin açıkladığına göre katlanabilir telefonun adının Samsung Flex veya Galaxy Flex olması planlanıyor. Gazete ayrıca bu yeni nesil akıllı telefonun 2019 başlarında piyasaya çıkacağını açıkladı. Gazeteye göre Samsung, bu akıllı telefonu Galaxy S10 adlı yeni modeliyle aynı anda tanıtmayı planlıyor.