Telefon Ekranlarının Çatlamasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Paylaş!

Telefon ekranlarının çatlaması veya kırılması akıllı telefonlarda sıkça karşılaşılan bir durumdur. Çok hassas olan telefonların yere düşmesi, sert bir cisme çarpması, aşırı ısınması ve üzerine fazla baskı uygulanması sonrasında ekran çatlayabiliyor. Kullanıcılar tarafından sıkça karşılaşılan durum sonrası telefon ekranlarının çatlamasını nasıl önleyebilirsiniz? Sorusu olmaktadır. Ekran çatlaması sorunun tek çözümü ekranın değişmesi olacaktır. Bu nedenler ekranın çatlamasını önleyecek tedbirler alarak bu sorunun önüne geçme en mantıklı yöntem olacaktır. Ekran değişimleri oldukça pahalı bir işlemdir.

Koruyucu Cam Kullanmak

Telefon ekranları genel olarak çok dayanıksız değildir. Ama bazı durumlarda hemen kırılmaya ve çatlamaya müsait hale gelmektedir. Aşırı çalışması ve camının ısınması bu duruma zemin hazırlayabilir. Telefonunuzun ekranının çatlamasını önlemek için uygulayacağınız en basit yöntem, telefonunuza uygun bir ekran koruyucu ile güçlendirmeniz olacaktır. Piyasada çok çeşitli kırılmaz ekran koruyucular satılmaktadır. Ekranlarınıza takarak herhangi bir darbe halinde ekstra bir koruma sağlayarak çatlamasının önüne geçebilirsiniz. Ekran koruyucu seçimi yaparken, telefonunuza tam uyumlu olmasına ve tüm ekranı kaplamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Elinizde kayıp düşmesi ya da darbe alması sonrası ekran koruyucuları zarar görse bile telefonunuzun ekranı korunacaktır.

Kapaklı Kılıf Kullanımı

Piyasada çok sayıda bulunan ve telefonlarınızın ekranı için koruyucu rolünü oynayacak bir diğer araç kılıflar olmaktadır. Ekranları da kapatan kılıf modelleri ile istenmeyen ekran çatlaklarının önüne geçebilirsiniz. Taşıma ve düşürme esnasında ekranları kapatan ve koruma altına alan kılıflar camlara koruma sağlayacaktır. Dayanıklı maddeden üretilen bu kılıflar istenmeyen ekran çatlaklarının önüne geçmek için en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Ayrıca telefonlarınız fazla ısınmasını sağlayan aksesuar kullanımından kaçınarak ekran çatlamalarını önleyebilirsiniz. Orijinal ürün kullanımı sağlayarak, telefonunuzun fazla ısınmasını önleyebilirsiniz. Fazla ısınan telefonun ekranları çatlamaya daha müsait hale gelir. Özellikle orijinal şarj kullanımına özen göstermeniz gerekir.