Kripto Paraların Geleceği

Paylaş!

Teknoloji her anlamada gelişme gösterir iken dijital para kullanımında da oldukça ilerleme göstermeye başladı. Sanal para birimleri yavaş yavaş hayatımızın içine girmeye başladı. İnternet ortamında, alışveriş yapılır iken birçok ülkede de vergi ödemelerine kadar dijital paralar kullanılmaya başlandı. Özellik ile bitcoin sanal para biriminde oldukça yüksek bir değer artışı oluşumu ile birçok dijital para birimi oluşturuldu ve işlem görmeye başladı. Bu da akıllara kripto paraların geleceği ne olacak sorusunu getiriyor.

Kripto Para Kullanımı

Kripto paraların birçoğunun arkasında belli bir merkezi yönetim olmadığı için kara para aklamak için çok kullanılıyor. Ama kripto para kullanımı bir çok alanda da yaygınlaşmaya başladı. Değişik yaş ve değişik meslek gruplarında olan bir çok kişi kripto para piyasasını yakından takip ediyor ve alım satım yapıyor.

Gelecekte Ne Olur

Şu dönemde kripto para piyasası oldukça yüksek bir hacme ulaşmış durumda. Kripto para birimlerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Sayı olarak binin üzerine çıkmış durumda. Kripto para birimleri gelecekte ne olur bakıldığında belirsizlik var. Çünkü bu konuda uzmanlar iki ayrı görüş olarak ayrılmış durumda. Bir taraf piyasa hacmi ve kullanım alanının yaygınlaşması dolayısı ile kağıt paranın yakın zamanda tedavülden kalkacağını düşünüyor. Diğer taraf ise bunun için çok erken olduğunu savunuyor. Piyasalarda olan gelişmelere bakıldığında ikinci tarafın görüşü ağır basıyor. Çünkü kripto para piyasasında genel anlamda gelen regülasyon açıklamaları daralma yaratmış durumda. Yaşanan daralma yüzdelik dilimde yüzde 60 orana sahip. Bunun yanında dijital para birimlerine yatırım yapan kişiler de bir tedirginlikte oluşmuş durumda. Bu tedirginliği sebebi de dijital para birimlerinin değerlerinde oluşan aşırı derecede fiyat farkı.