Whatsapp Web Açılmama Sorunu

Paylaş!

Hayatımızın vazgeçilmez bağlantı araçlarında birisi olan Whatsapp uygulaması hem telefonlarımızda hem de tablet, bilgisayar gibi tüm akıllı ortamlarda kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Bazen telefonda kullanmak daha işe yararken, bazı ortamlarda bilgisayarınız üzerinden çalışmak veya yazışmak daha pratik olmaktadır. Uygun olan şekilde, internet bağlantınızın olduğu her ortamda ve istediğiniz şekilde uygulamayı ücretsiz olarak kullanmanız ise mümkündür. Whatsapp Web uygulamasını kullanmak istediğinizde ise bazı işlem basamaklarını izlemeniz gerekecektir. Bu basamakları izlerken hemen bağlantı kurmanız veya whatsapp web açılmama sorunu yaşamanız da olasıdır.

Whatsapp Web Kullanımı

Bütün arama motorlarından whatsapp web kelimelerini yazdığınızda karşınıza uygulamayı bilgisayarınıza aktarmak için gerekli olan ekran açılacaktır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza aktarmak için çağımızın önemli kişisel veri ve güvenlik programlarındaki yöntem olan kare kod ile bunu yapmanız gerekecektir. Telefonunuzdaki whatsapp uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan seçeneklerden whatsapp web olanına tıklamanız ve bir karekod istemeniz sağlanacaktır. Buradaki karekodu bilgisayar ekranınızda çıkan ekrana yakınlaştırarak okutmanız sonucunda uygulama web üzerinden erişime hazır hale gelmektedir. Bazen bu işlemler pratik şekilde yapılabilirken bazen de sorun çıkarak işleme izin alınmasında karışıklıklar yaşanmaktadır.

Whatsapp Web Açılmazsa Ne Yapılmalıdır?

Whatsapp Web uygulaması bağlanamadığında öncelikle internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. İnternet bağlantı gücünüz zayıf veya kesintili olduğunda uygulama web ortamına aktarılamayacaktır. Ek olarak başka bilgisayarlarda açık olan oturumlarınızı sonlandırdıktan sonra tekrar deneme yapmanız da bir başka akıllıca yol olacaktır. Ayrıca telefonunuzun ve uygulamanızın Whatsapp web sürümünü aktif olarak desteklediğinden de emin olmanız yarar sağlayacaktır. Aksi durumda izin vermediğiniz için bu aktarımın tamamlanması hiç bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Bunlardan emin olduktan sonra whatsapp web uygulamasına girmemeniz için herhangi bir neden kalmayacaktır.