Whatsapp Grup Görüşmesi için Kısayol Kullanımına Başladı

Paylaş!

Grup arkadaşları ile görüşme yapmak isteyen kullanıcılar için işlerini kolaylaştırabilmeleri adına Whatsapp uygulaması, kısayol seçeneğini nihayet Android kullanıcıları için de hayata geçirdi. Dünyanın tekelini elinde bulunduran en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Android uygulamasında güncellemeye giderek yeni ve önemli bir özelliği hayata geçirmiş oldu. Kullanıcılar tarafından sinir bozucu bir hata olarak ifade edilen ve geçtiğimiz aylarda İOS kullanıcılarına gönderilerek düzeltilen grup görüşmesi uzun zamandır Android kullanıcıları için de beklenen gelişmeler arasındaydı.

Üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra Whatsapp uygulaması bu özelliği Android işletim sistemine sahip olan cihazlar için de kullanıma sundu. Whatsapp uygulamasının grup özelliğini getirdiği günden bu yana kullanıcılar tarafından görüşmelerin yapılmasında sürekli olarak hata çıkıyordu. Bu durum karşısında sinir bozucu bir nitelik bulan bu özellik, Whatsapp uygulaması tarafından düzeltildi ve ilk önce İOS işletim sistemlerine, daha sonra da Android işletim sistemlerine entegre edildi.

Grup Görüşmelerine Kısayol Butonu

Whatsapp uygulaması geçtiğimiz yaz aylarında yeni bir güncelleme ile beraber kullanıcılarına grup görüşmesi oluşturabilmeleri için özellik göndermişti. Birden çok kişinin aynı anda sesli ve görüntülü bir şekilde görüşebilmelerine olanak tanıyan bu özellik, son derece faydalı gibi görünse de uygulamada yer alan hatalar yüzünden tam anlamı ile kullanılamıyordu. Grup görüşmesini başlatmanın zorluğu, bu kullanışlı özelliğin kullanıcılarda sinir bozucu bir durum haline dönüşmesi ile Whatsapp geliştiricileri çalışmalara başladılar. Grup sohbetlerine eklenen kısayol butonu ile beraber kullanıcıların hızlı bir şekilde sesli ya da görüntülü görüşmeye başlamalarına olanak tanıyan yeni özellik, ilk önce İOS işletim sistemine gönderilerek deneme yapıldı.

Kullanıcılardan olumlu geri dönüş alınması ile beraber Android işletim sistemi için devreye giren Whatsapp geliştiricileri, 1 ay sonra bu özelliği cihazlara göndermeye başladılar. Güncelleme ile beraber Whatsapp uygulamasında yer alan ve stabil çalışma prensibinden uzak olan GIF’lerde meydana gelen hatalar da düzeltildi. Kullanıcıların uygulama içerisinde istedikleri GIF’i sorunsuz bir şekilde gönderebilmeleri artık mümkün. Grup görüşmeleri ise daha kolay bir yoldan yapılabiliyor.