Kablosuz Şarj Etme Yaygınlaşıyor

Paylaş!

Her geçen gün gelişen ve değişen dünyada iletişimin önemi de artmaya devam ediyor. Yaşadığımız iletişim çağında, akıllı telefonlar artık lüks ihtiyaçlar içerisinde yer almıyor. Akıllı telefonların en büyük dezavantajı ise, şarjlarının çabuk bitebiliyor olması. Telefonlara yüklenen çok sayıda uygulama, internete bağlanma, oyun oynayabilme gibi özellikler şarjın çabuk tükenmesine neden oluyor.

Akıllı Batarya Devri Başlıyor

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Apple, amiral telefonlar için akıllı batarya geliştirdi. Bu bataryalar, telefon kılıfı olarak da kullanılıyor. Telefonun göreceği zararları engelleyen kılıf şeklindeki bataryaların şarj edilmesi de gerekmiyor. Herhangi bir kabloya ihtiyaç duyulmadan şarjın bitmesinden endişe etmeden akıllı telefonunu özgürce kullanmak isteyenler için büyük bir fırsat olan bu kılıfların yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Uzun Süre Bitmeyen Şarj

Akıllı bataryalar sayesinde, telefonda konuşma süresi 37, internet kullanım süresi ise 20 saat kadar artıyor. Akıllı batarya kılıfı şimdilik yalnızca belirli modellere uygun olarak tasarlanmış. iPhone XS, XS MAX ve XR için satışa sunulan akıllı kılıfların yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Henüz siyah ve beyaz renkte üretilen kılıfların oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip olduğu da görülüyor. Minimalizm severler için ideal olan bu kılıflar sayesinde şarj kablosu ya da güç bankası taşıma dönemi sona eriyor.

Tasarımda Dikkat Çeken Yenilikler

Akıllı kılıfların tasarımında dikkat çeken yenilikler olduğu görülüyor. Telefonun üçte ikilik bir kısmında var olduğu görülen kabarıklık, kılıfın şık görünümünü destekliyor. Şu anda 129 dolar üzerinden satışa sunulan kılıflar sipariş verilmesi durumunda 18 Ocak tarihinden itibaren teslim edilebilecek. Apple’ın internet sitesi üzerinden sipariş verilebilecek olan kılıflara Apple ürünleri satan mağazalardan da ulaşılabiliyor.

Telefon kullanımını daha kaliteli ve rahat bir boyuta taşıyan akıllı kılıfların gelecek günlerde çok sayıda kişi tarafından kullanıldığına şahit olabiliriz. Türkiye’de de yoğun ilgi görmesi beklenen kılıfların telefon üzerinde olumsuz herhangi bir etkisi bulunmuyor. Satış rakamlarının yüksek olması durumunda farklı modeller için de üretim yapılması söz konusu olabilir.