Andorid Q Beta Otomatik Karanlık Mod

Paylaş!

Andorid Q Beta Otomatik Karanlık Mod. Teknoloji devi, Google merakla beklenen karanlık mod uygulamasında bir değişiklik yaptı. Karanlık mod gün doğumu ve gün batımına duyarlı olmasıyla ilgi uyandırmıştı. Ancak, Android Q beta sürümünün kullanıma sokulmamış olması bazı eleştirilere sebep olmuştu. Bunu gören Google, harekete geçerek yeni güncellemelere imza attı. Artık karanlık mod otomatik olarak hizmet verecek. Yeni güncellemelerle zenginleştirilen karanlık mod hala beta aşamasından çıkmış değil.

Otomatik Karanlık Mod

Google, Android Q beta sürümünün kullanıma sunulmasının gecikmesinden dolayı tepkiler almıştı. Bu sebeple, Google, karanlık mod ile ilgili yeniden çalışmaya başladı. Google, güncellemeler sonucu, otomatik karanlık mod özelliğini devreye sokarak, farkını ortaya koydu. Bu özellik, gün batımı ve gün doğumunu otomatik olarak algılıyor. Bununla birlikte karanlık modun hala beta aşamasında olduğunu ve ne zaman betadan çıkacağının belli olmadığını belirtmekte fayda var.

Karanlık mod, pil tasarruf modu aktif edildiğinde devre dışı kalıyor. Google tarafından geliştirilen karanlık mod, emsallerine kıyasla oldukça işlevsel olmasıyla öne çıkıyor.