EA Açık Dünya Star Wars’ı İptal Etti

Paylaş!

EA Games firmasının üzerinde çalıştığını açıkladığı açık dünya Star Wars oyunu iptal edildi. Firmadan gelen açıklama ise kaynaklarının başka bir oyuna yönlendirileceği şeklinde. 2017 senesinde Visceral Games’in kapanması ile beraber EA Games’ten gelen açıklama ile firma, stüdyo kısmına ayırmış olduğu kaynakları kullanarak yepyeni bir açık dünya Star Wars oyunu geliştirecekti. Ancak bu açıklamadan tam 2 yıl geçtikten sonra şirket henüz geliştirme aşamasına olan oyunun iptal edildiği bilgisi geldi.

Her ne kadar EA şirketinden konuya ilişkin bir açıklama gelmese de, Kotaku gibi web sitelerinde dolaşan haberlere göre firmanın çoktan oyundan vazgeçtiği konuşuluyor. Amy Henning’in Visceral Studios’un kapanmasından önce üzerinde çalıştığı Rigtag kodu ile bilinen oyun, yeniden firmanın önceliği haline gelmiş durumda. Açık dünya Star Wars’un iptal edilmesinin ardından geliştirilmek üzere sırada bekleyen Rigtag oyununa yönelen EA firması, iptal söylentilerine ilişkin her hangi bir açıklama yapmadı.

Açık Dünya Star Wars Yerine Rigtag

EA Vancouver firmasının yeni odağının ne olacağı konusunda firmanın belirsizliğini koruması, yeni Star Wars oyunlarının gelip gelmeyeceğine ilişkin de birçok soru işareti oluşturuyor. Viceral firmasının kapanması ile beraber EA’den gelen açıklamalar, Hennig’in geliştirmiş olduğu Rigtag oyununa yeniden odaklandıkları yönündeydi. Rigtag oyunu, oyuncular tarafından sırayla kontrol edilmekte olan bir grup kaçakçının Star Wars evrenindeki hikayesini anlatması bekleniyordu. EA firmasının açık dünya Star Wars oyununa yönelmesi ile beraber bir süreliğine rafa kalkan bu oyun yeniden gündeme geldi.

Daha geniş bir oyuncu yelpazesine hitap etmekte olan bir Star Wars oyununun geliştirilmesi, EA firmasının hedefleri arasındaydı. Son gelen gelişmeler ile beraber bu oyunun da iptal edildiği ve Henning’in üzerinde çalıştığı Rigtag oyununa geçiş yapıldığı bilgisi geldi. EA Motive’den Jade Raymond, Henning’in tasarlamış olduğu oyundan yararlanacaklarını söyledi.

Oyun yazarlarından biri olan Todd Stashwick ise oyunu “harika, komik, eğlenceli ve güzel” olarak nitelendirdi. Amy Henning tarafından geliştirilmiş olan Rigtag oyunu Uncharted tarzındaki hikayelere odaklı bir oyun olarak ilgilisi ile buluşacak.