Whatsapp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır?

Paylaş!

Whatsapp web’den nasıl çıkış yapılır? Whatsapp’ın yeni gelen güncellemesi ile birlikte web tarayıcıları üzerinden (İnternet Expoler, Firefox, Google Chrome) sohbet özelliği, diğer değişle Whatsapp Web uygulaması aktif edilmiş durumda. Bu sayede, Whatsapp arkadaşları ya da Whatsapp grupları ile yalnızca telefon üzerinden değil, bilgisayar üzerinden de konuşma özelliği gelmiş oluyor. Web üzerinden Whatsapp görüşmeleri yapmak oldukça kullanışlıdır.

Whatsapp Web’e Nasıl Giriş Yapılır

Öncelikle, telefonun Google Play Store’larında bulunan Whatsapp uygulamasına girilerek, Whatsapp’ın yeni güncellemenin indirilmesi gerekiyor. Güncelleme telefona yüklendikten sonra Whatsapp açılır. Whatsapp sohbetler ekranındaki, ayarlar ya da durum bilgilerinin düzenlenmesine yarayan seçenekler kısmına tıklayanak Whatsapp Web seçeneği seçilir. Bilgisayar üzerinden web.whatsapp.com adresine giriş yapılır ve ekranda 20 saniyede bir değişen QR kod, mobil cihaza okutulur. Bunun için 5 MP’den daha yüksek çözünürlükte bir telefonun tercih edilmesi, kodun okunmasını daha kolay hale getiriyor.

Whatsapp Web Çıkış İşlemi Nasıl Yapılır?

Telefon üzerinden QR kodu okuma işleminin başarılı bir şekilde yapılmasından sonra, sohbetler bölümünde daha önce konuşulan tüm konuşmaları, tüm mesajları ve rehberdeki tüm kişileri görmek mümkün oluyor. Whatsapp Web uygulamasında mikrofon özelliğinin henüz çalışmadığını belirtmek gerekir. Resim gönderme, resim çekme gibi işlemler tarayıcı üzerinden kolayca yapılabiliyor. Whatsapp Web uygulamasında, oturumun sürekli açık tutulması mümkün iken, tercihe göre istenildiği zaman kapatılabilmesi de mümkündür. Whatsapp Web’den iki yol ile çıkış yapılabiliyor. Birincisi, web sitesinde yer alan profil resminin sağındaki üç nokta kısmına girilerek “çıkış yap” denilerek kolayca çıkılabilir. İkincisi ise, telefon üzerinden Whatsapp’a girerek, seçenekler kısmında açılan menü içerisinde bulunan Whatsapp Web’e girilir ve “Tüm bilgisayarlardan çık ” tıklanarak web’den çıkılabiliyor.