iPhone Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Apple marka cihazlar dünya da en yaygın kullanıma sahip mobil cihazlardan biridir. Bu cihazlar da jailbreak uygulamadan ekran videosu kaydetmek mümkündür. Bunun için hem ücretsiz hem de cihaz sistemine zarar vermeden çözüm bulmak mümkündür. Bilgisayarınızı açmadan ve jailbreak yapmadan iPhone ekran videosu çekme nasıl yapılır?

iPhone Ekran Kaydetmek Mümkün Mü?

Appstore da bu işlem için birçok uygulama bulmak mümkün. Apple marka cihazlarda ekran kaydetmek ya da iPhone ekran videosu çekme işine yarayan bu uygulamaların bir çoğu ücretli ya da kısıtlı bir miktarı ücretli olarak yayına sunuluyor. Ücretsiz olan birçok uygulama ise ya çok fazla reklam yayınlıyor ya da videolara fligran (küçük marka işareti) koyarak videolarda kendisini belli ediyor. Bütün bunlar ile uğraşmak yerine iPhone’larda yer alan kendi ekran kaydetme özelliğini kullanarak oyun ya da programlar ile ilgili video çekmek mümkün.

İPhone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

iPhone ekran kaydı almak için IOS 11 ile gelen bir özelliği kullanmak mümkündür. Bu özelliğe göre screen recording butonunu yani ekran kaydetme butonunu kullanarak ekranın video kaydını almak mümkün. Burada denetim merkezini açarak ortasında nokta bulunan kare ve kayıt anlamına gelen butona basarak kaydı başlatabilirsiniz. Butona dokunmanız halinde buton rengi kırmızıya dönecek ve ekranın üst kısmında kayıt yapılıyor işareti belirecektir. Kaydı bitirmek için yine aynı butona dokunmanız yeterlidir. Cihaz kayıt yapılan videoyu galeride ilgili klasör içerisine kayıt edecektir.

Mikrofon Açık mı, Kapalı mı?

Kayıt esnasında mikrofonu açık ya da kapalı tutabilirsiniz. Bunun için kayıt butonunun üstüne sert basarak ayarlar sekmesini açıp buradan mikrofon ile ilgili tercihinizi kayıt öncesinde belirtmeniz de fayda vardır. Bu özellik sayesinde iPhone ekran kaydetmek çok kolay.